Jak zarejestrować numer w Orange?

Jeśli chcesz korzystać z numeru na kartę, to od lipca 2016 roku musisz go zarejestrować. Wcześniej nie było to konieczne, ale nowa ustawa o działaniach antyterrorystycznych nakłada taki obowiązek na każdego, kto korzysta z oferty na kartę. W skrócie oznacza to, że nie możesz korzystać z anonimowego numeru telefonu. Rejestracja polega na podaniu prawdziwego imienia i nazwiska osoby, która z danego numeru zamierza korzystać. Takie działania mają przeciwdziałać działalności przestępczej i jak już wspomniano nie ma możliwości obejścia tego wymogu. Ustawa wymusza na każdym rejestrację karty, dotyczy to zarówno dotychczasowych użytkowników, jak i nowych, którzy dopiero kupili starter. Jeśli nie zarejestrujesz karty, twój numer będzie nieaktywny. Oznacza to, że nie będziesz mógł wykonywać połączeń, ani korzystać z internetu.

W artykule opiszemy, jak zarejestrować numer w Orange. W Orange istnieje kilka sposobów na rejestrację karty. Możesz jej dokonać wysyłając SMS-a pod numer 80280, stacjonarnie w punkcie rejestracji i w salonie Orange, oraz online w niektórych bankach.

Jeśli chcesz szybko zarejestrować numer, wyślij SMS-a pod wyżej podany numer. W jego treści wpisz numer telefonu osoby, która ma już umowę u tego operatora, albo zarejestrowała swój numer wcześniej. Osoba, którą wskazałeś otrzyma wiadomość tekstową z prośbą o zgodę na rejestrację. W odpowiedzi należy wysłać SMS o treści TAK. Wysyłanie obu SMS-ów jest bezpłatne. Po pewnym czasie ty i osoba, na którą rejestrujesz numer, dostaniecie potwierdzenie rejestracji. Z pewnością jest to szybka i wygodna metoda, jeśli już masz jakiś abonament w Orange.

Jak zarejestrować numer w punkcie? Aby zarejestrować numer będziesz potrzebował dowodu tożsamości i karty SIM, którą chcesz zarejestrować. Z dowodu osobistego, albo paszportu zostaną spisane imię i nazwisko oraz numer PESEL. Rejestracji możesz dokonać na przykład na poczcie, możesz też odwiedzić salon Orange. Dokładne informacje o tym, w jakich placówkach możesz dokonać rejestracji, znajdziesz na stronie internetowej Orange. Jeśli wybierasz się do salonu Orange, możesz wcześniej przesłać swoje dane przez internet, albo SMS-em. W tym przypadku obowiązuje numer 80170. W treści wpisujesz standardowo imię, nazwisko i PESEL.

Kolejnym sposobem na rejestrację numeru na kartę jest rejestracja w serwisie banku. Rejestracji możesz dokonać tylko w wybranych bankach, są to: Millenium, ING i PBS bank. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego, musisz wejść w zakładkę Bankowość mobilna, a następnie wybrać Zarejestruj numer na kartę. W formularzu podajesz swój numer telefonu i numer karty SIM. Pozostałe dane są brane z systemu bankowego, więc nie musisz wszystkiego wpisywać od początku. Twoje zadanie kończy się na potwierdzeniu rejestracji. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, to otrzymasz SMS-a od Orange z potwierdzeniem.

Rejestracja numeru na kartę jest szybka i możesz jej dokonać na różne sposoby. Nie możesz jednak zarejestrować numeru na inną osobę. Ustawa wymusza weryfikację zgodności danych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *