Podcasty.

Autor: Ania
13.06.2014
podcast

Są jednym ze sposobów, dzięki którym można w bardzo fajny i, co istotne, skuteczny sposób, podszlifować umiejętność rozumienia ze słuchu.
Dlaczego podcasty są świetnym sposobem na naukę? Ponieważ:
- są zabawne, ciekawe i pouczające – można się przy nich i pośmiać i sporo dowiedzieć o świecie czy kulturze krajów anglojęzycznych
- łączą naukę z rozrywką
- można wśród nich dość łatwo znaleźć odpowiednie dla nas pod względem poziomu (podcasty do nauki języka są dostosowane do różnych poziomów, trudniejsze słówka czy zwroty są w nich często tłumaczone przez osoby mówiące)
- są łatwe do odtworzenia, zapisania na dysku (ipodzie itp.) czy zasubskrybowania
- są w ogromnej większości darmowe
- z reguły są do nich zapisy tekstowe, dzięki czemu możemy sprawdzić to, czego nie dosłyszeliśmy.

Proszę, oto garść linków do stron z podcastami (bazy podcastów i konkretne strony z baz). Potraktujcie to jako pierwszą część, jak wyszperam więcej, dorzucę do listy. Na razie na pewno wystarczy, co najmniej na trzy życia.

http://teacherluke.wordpress.com

Stronka brytyjskiego nauczyciela, trzykrotnie nagradzana Macmillan Dictionary Award for Best Blog. Nagrania, filmiki, wywiady – ok. 180 „odcinków”, fajne tematy, zrobione przejrzyście i z sensem. Do tego odcinki poświęcone samym „phrasal verbs”. Transcripty są do części nagrań.
Fajne, polecam!

http://www.bbc.co.uk/podcasts

Tu możemy posłuchać podcastów z audycjami BBC. Mamy zatem typowe aktualności, programy rozrywkowe, muzyczne czy sportowe. Plus – jakość. Minus – brak tapescriptów.

http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/081222_download.shtml

A tu mamy różne podcasty, niepogrupowane wg tematów, za to z tapescriptami. Zresztą, możemy poklikać sobie po sekcji http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish – znajdziemy tu nie tylko same ścieżki dźwiękowe ale i filmiki. Fajne, fajne.

http://www.diki.pl/radio/podcasty

Baza podcastów. Tysiące nagrań, od aktualności poprzez biznes, poradniki, rozrywkę, aż po typowe lekcje angielskiego. Znakomita większość z tapescriptami. Mamy oznaczenie poziomu zaawansowania, co jest ogromnym plusem. Nie wiem czego można chcieć więcej.

http://spotlightenglish.com

Ponad 6000 nagrań, z tapescriptami, z różnymi akcentami. Co bardzo ważne – teksty mówione w dość wolnym tempie. Świetne dla początkujących.

http://www.listen-to-english.com

Przyjemne, ciekawe treści, acz raczej nie dla początkujących. Za to z tapescriptami. Dobre.

Taak. Tyle na razie. Obiecałam pojutrze, proszę. Wyrobiłam się w ostatniej chwili. Jak to mówią, „in the nick of time”, hihi.
A wy, słuchacie podcastów? Jakie są wasze ulubione? A może przeoczyłam jakieś ważne?

3 Responses to “Podcasty.”

  • Kasia

    wspaniała robota ;-) jestem Pani wielką fanką

    Odpowiedz
  • Ania

    Dodam do listy http://elllo.org/. Bardzo często korzystam, nieprzebrana kopalnia akcentów. Do tego gry i quizy oparte na podcastach, listy słówek, ćwiczenia na zrozumienie, fajna wyszukiwarka. Po prostu idealne dla mnie.

    Odpowiedz

Skomentuj

Current ye@r *