Trudne słowa

Autor: Ania
03.09.2013
I-Work-Because-1280x800-600x375

Enthusiastic – to trudny wyraz, zarówno w języku angielskim jak i polskim. Wymawia się go równie trudno jak „dedicated”, „creative” i „passionate”. Próba wymówienia go nastręcza szczególnie poważne trudności w taki powiedzmy wtorek rano, w środku ponurej nocy (okolice 7.00, tuż przed dzwonkiem budzika), gdy za oknem wiatr, chmury i zacinający deszcz. Niespotykane kłopoty z wyżej wymienionym wyrazem miewają, o dziwo, nauczyciele, szczególnie jeśli taki na przykład wtorek zbiega się z cyferkami 03.09.2013 w kalendarzu.

Jednym z owych nauczycieli miewających problem z wymową słowa „enthusiastic” bywam ja. Lubię uczyć, ale normalna też jestem. Jeszcze bardziej lubię spać do 11.00, czytać coś innego niż „wypowiedzi pisemne” i wychowywać jedno własne dziecko niż dwadzieścia dwie sztuki cudzych. Tak, taak, miewam problemy z artykulacją niektórych wyrazów… Dlatego co roku ćwiczę. Już po jakimś tygodniu od pierwszych zmagań z trudnymi wyrazami okazuje się, że eee tam, jakie one tam trudne. Właściwie – o co mi chodziło? Zawsze je umiałam! O, proszę, nawet potrafię zastosować je w zdaniu: Every year I discover that in fact I’m a dedicated, creative and passionate teacher. I work because I love this shit.

Drodzy ucznowie – jeśli przypadkiem tu zbłądziliście, wybaczcie mi to nieładne słowo na „s”. Użyłam go wyłącznie dlatego, że dziś wtorek.

P.S. Wakacje się skończyły, obiecuję zatem jeszcze w tym tygodniu zapowiadany wpis o moich metodach uczenia się przed egzaminem na studia. Lenistwu mówimy nie! Niech żyje entuzjazm! :)

2 Responses to “Trudne słowa”

  • AS

    A mi się język plącze przy wymowie słówka „”consciousness” (przytomność, świadomość). Masakra!

    Odpowiedz

Skomentuj

Current ye@r *