Hubba Bubba – balonowy smak dzieciństwa

0
3962

Robienie wielkich balonów z gumy do żucia bawi kolejne pokolenia dzieci. Aż ciężko wyobrazić bardziej wyrazisty symbol dzieciństwa – wolności i wygłupów, w dodatku w magicznych różowych czy niebieskich kolorach. To dzieciństwo w czystej postaci! A dzieciństwo – to czas radości.

„Hubba Hubba” – czyli trochę historii

Hubba Bubba jest marką gumy balonowej produkowanej przez firmę Wm. Wrigley Jr.. Początkowo tylko na terenie USA, ale obecnie w fabrykach na całym świecie. Nazwa tego niezwykłego produktu pochodzi od wyrażenia: „Hubba Hubba”, którym posługiwali się wojskowi w czasach II Wojny Światowej, oznaczającego zgodę. Początkowo Hubba Bubba produkowana była tylko w tzw. „oryginalnym” smaku, jednak z biegiem lat rozpoczęto produkcję gum o różnych smakach. Znaczna część z nich oparta jest na bazie naturalnych owoców.

Hubba Bubba – skandalicznie oryginalna

Kultowy smak oryginalnej Hubba Bubby kryje się dziś pod tajemniczo brzmiącą nazwą „Outrageous Original”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza skandalicznie/oburzająco oryginalna. Jak dobrze pamiętamy, smak gumy balonowej Hubba Bubba jest nie do podrobienia, stąd właśnie ta nazwa. Jest to skandalicznie oryginalny smak Hubba Bubby, bardziej charakterystyczny już być nie może! Jeśli dołożymy jeszcze przyjemną konsystencję tego produktu i to, że nie przykleja się tak, jak inne gumy – mamy skandalicznie oryginalną Hubba Bubbę, jedyną w swoim rodzaju markę gum balonowych na rynku.

Oprócz skandalicznie oryginalnych, Hubba Bubba dostępna jest także w niezwykłym smaku truskawkowego arbuza. To niezwykłe połączenie słodkiej i kwaśnej truskawki z orzeźwiającym arbuzem przyprawia o zawrót głowy, nie tylko dzieci! Także miejcie się na baczności, rodzice, nim pozbędziecie swe pociechy całego opakowania i będziecie musieli zamawiać kolejne na stronie https://candy-shop.pl/hubba-bubba-gumy!

Zwariowane smaki Hubba Bubby

W niektórych krajach dostępne są także inne zupełnie zakręcone smaki Hubba  Bubby. Na przykład w Australii sprzedaje się krwiście czerwoną gumę wiśniową, brzoskwiniową, a nawet limonkową. Trzeba zaznaczyć, że Hubba Bubba nie zamyka się na lokalne smaki i w Norwegii, gdzie niezwykle popularne są słodycze zawierające lukrecję, wypuszczono gumę balonową o tym zupełnie dziwacznym smaku. Inną zaskakującą propozycją było wprowadzenie w jednym z krajów gum o  smaku śmietankowej sody. Brzmi dziwnie? Może, ale przecież to Hubba Bubba, spójrzcie na to oczami dziecka!

1,80 metra balonowej przyjemności

Innym klasycznym produktem od firmy Hubba Bubba jest Bubble Tape. Po raż pierwszy zaprezentowana w 1988 roku w Stanach Zjednoczonych, zrobiła furorę na całym świecie. Bubble Tape składa się z małego, okrągłego plastikowego pojemnika, inspirowanego krążkiem hokejowym (w końcu jest to jeden z najpopularniejszych sportów w USA!). Wewnątrz opakowania znajduje się prawie 2m gumy zwiniętej w spiralę. Po otwarciu, gumę odrywamy zupełnie jakbyśmy korzystali z taśmy klejącej, a zamknięcie umożliwia zachowanie produktu na później i utrzymanie świeżości wyrobu. Choć chyba nikt nie powie, że nigdy nie zdarzyło mu się oderwać górną część i zjeść wraz z kolegami dwóch metrów od razu, albo nawet samemu – co za różnica! W końcu jak mówiło hasło reklamowe Bubble Tape: „To sześć stóp gumy balonowej dla ciebie – a nie dla nich (czyt. rodziców)”! Na rynku dostępny jest Bubble Tape o klasycznym, skandalicznie oryginalnym smaku „Outrageous Original” w równie klasycznym różowym opakowaniu. Oprócz tego dostępne są: błękitne Blue Raspberry (smak niebieskiej maliny) oraz egzotyczny Tropical (smak owoców tropikalnych).

Nieco mniej znanym, ale równie zakręconym produktem jest Hubba Bubba Bubble Blast. Ten niesamowity wyrób pozwala na robienie jeszcze trwalszych i większych balonów niż dotychczas. W dodatku, rozwój procesów produkcji Hubba Bubby sprawił, że gumy Bubble Blast utrzymują przyjemny smak jeszcze dłużej niż klasyczne gumy. Ponadto praktyczne opakowanie zawiera gumy pakowane osobno, co pozwala na możliwość dłuższej radości płynącej z żucia gum Hubba Bubba.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here