Jak sprawdzić taryfę w Play?

W ofertach na kartę operatorzy komórkowi oferują zwykle kilka różnych taryf. Jeśli dużo rozmawiasz ze znajomymi, prawdopodobnie wybrałeś taryfę z darmowymi minutami. Jeśli natomiast wolisz więcej korzystać z internetu, wybierałeś ofertę z dodatkowymi pakietami internetu.

Jeśli warunki taryfy, z której korzystasz, nie do końca Ci odpowiadają, możesz ją zmienić. Powodem zmiany taryfy są zwykle zbyt wysokie wydatki. Nikt nie chce niepotrzebnie przepłacać. Najpierw jednak zastanowimy się jak sprawdzic taryfe w Play. Wielu użytkowników nie pamięta, na jaką ofertę się zdecydowało i za co dokładnie płaci.

Aby sprawdzić taryfę w Play, należy wpisać kod *111*49*1# i zatwierdzić go. Pamiętaj, że inne taryfy obowiązują dla kart do telefonu i inne dla kart do modemu. Zmiana taryfy jest również możliwa za pomocą krótkiego kodu. Jest to usługa bezpłatna, ale na zmianę taryfy możesz czekać nawet siedem dni. Po zmianie taryfy twoje konto będzie ważne przez czternaście dni. Przy takiej zmianie stracisz swoje wcześniejsze pakiety i minuty. Nie da się tego cofnąć, więc uważaj co robisz. Drugim sposobem na sprawdzenie i zmienienie taryfy jest oczywiście serwis internetowy Play24. Po zalogowaniu do serwisu możesz sprawdzić wszystkie informacje dotyczące twojego numeru telefonu. Informacja o dotychczasowej taryfie znajduje się w zakładce Usługi.

Obecnie w Play obowiązują cztery podstawowe taryfy dla kart do telefonu. Omówmy je pokrótce. Taryfa Play na Kartę odNowa, to oferta skierowana do osób, które chcą mieć bezterminowo ważne konto i pakiety. Taryfa dostępna pod nazwą Play na Kartę daje z kolei darmowe rozmowy i SMS-y w obrębie swojej sieci. Dla osób intensywnie korzystających z internetu dedykowana jest taryfa Play na Kartę Lubię to!. Dzięki niej te osoby uzyskają nieograniczony dostęp do internetu. Ostatnia taryfa FORMUŁA zawiera atrakcyjne wybieralne pakiety rozmów, SMS-ów i internetu. Szczegółowych informacji na temat taryf szukaj zawsze na stronie operatora Play. Warunki poszczególnych taryf, jak i dostępne taryfy, mogą się w każdym momencie zmienić.

Jeśli chcesz zmienić taryfę na karcie do internetu, powinieneś zalogować się do serwisu Play24. To tam w zakładce Usługi, zmienisz taryfę na inną. Jeśli takie rozwiązanie ci nie odpowiada, możesz użyć kodu *163*16#. Musisz tylko najpierw przełożyć kartę SIM do telefonu. W tym przypadku zmiana tayfy trwa 24 godziny, a ty zachowujesz jednostki rozliczeniowe z Pakietu Złotówek. Pamiętaj, że przy zmianie oferty internetu nie dostaniesz dodatkowych pakietów i bonusów przypisanych do Zestawów Startowych.

Podsumowując, zmiany taryfy Play możesz dokonać nie wychodząc z domu. Wpisujesz krótki kod do swojego telefonu i czekasz na wiadomość zwrotną. Jeśli nie jesteś zadowolony z wydatków, jakie ponosisz za telefon, przeanalizuj inne dostępne oferty u twojego operatora. Zaletą ofert na kartę jest to, że w każdej chwili możesz dokonywać zmian na swoim koncie. Może się okazać, że Play przygotował już taryfę odpowiadającą twoim potrzebom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here