Innowacyjność w produkcji pojemników plastikowych

Kiedyś opakowania do przewożenia i magazynowania towarów były drewniane. Przez to opakowania takie były ciężkie, zajmowały dużo miejsca i trudno je było utrzymać w czystości. Dzisiaj innowacyjność produkcji opakowań przemysłowych jest tak rozwinięta, że oferowane przez producenta pojemniki transportowe z tworzywa, skrzynie i skrzyniopalety pozwalają na doskonale działania branży logistycznej.

Gdzie wykorzystywane są pojemniki z tworzywa sztucznego?

Skrzynki składane, skrzyniopalety, pojemniki transportowe z tworzywa wykorzystywane są dzisiaj, praktycznie, w każdej gałęzi przemysłu. Doskonale sprawdzają się do przechowywania, magazynowania i transportowania towarów przemysłowych, spożywczych, płodów rolnych. Sprawdzają się w przemyśle napojów, w przemyśle kosmetycznym i farmakologicznym oraz motoryzacyjnym. Ponadto skrzynka plastikowa składana bardzo często wykorzystywana jest jako opakowanie w handlu detalicznym do eksponowania towarów. Projekt poszczególnych skrzynek składanych zakłada wykorzystanie ich do towarów, które w innym opakowaniu mogły by ulec zniszczeniu i zepsuciu się. Tego rodzaju skrzynki są perforowane z boków i od spodu, co daje odpowiednią wentylację płodom rolnym oraz produktom spożywczym w czasie transportu i magazynowania.

Innowacyjność w procesach produkcji

Lider opakowań plastikowych przeznaczonych dla przemysłu wciąż wymyśla coraz to nowsze i ciekawsze wzory opakowań. Skrzynka plastikowa składana nie jest jedynym produktem. Wciąż powstają coraz to ciekawsze opakowania z tworzyw sztucznych przeznaczone dla specjalnych gałęzi przemysłu lub dla towarów sypkich czy płynnych.Innowacja produkcji takich pojemników zakłada, że są one o 30% mniejsze i o 10 % lżejsze, co daje ogromne oszczędności w transportach. Branże logistyczne przy wykorzystaniu opakowań plastikowych mogą generować bardzo duże oszczędności, ponieważ zamiast dwóch transportów mogą wysłać jeden.

Zalety

Skrzynki składane, pojemniki duże i małe, tace transportowe czy skrzynie i skrzyniopalety wykonane z tworzywa sztucznego są produktem, który ma same zalety. Są to opakowania lekkie, łatwe w utrzymaniu w czystości, puste dają się sztaplowa, przez co zajmują bardzo mało miejsca. Opakowania te są zwrotne, dbają o towary w nich przechowywanie i niejednokrotnie są dedykowane specjalnie danej gałęzi przemysłu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here