Techniki wykonywania liposukcji

Liposukcja jest zabiegiem, który polega na usunięci tkanki tłuszczowej z różnych miejsc ludzkiego ciała. Jest przeprowadzana, aby zredukować nadmierną wagę, która może być niekiedy niebezpieczna dla zdrowia człowieka.

Liposukcja ssąca, ultradźwiękowa oraz z podwójną kaniulą – na czym polegają

Zabieg liposukcji wykonywany jest przeważnie w dożylnym lub ogólnym znieczuleniu. Tłuszcz z ciała usuwany jest przy pomocy tzw. kaniuli, czyli zasysającej rurki. Jej mechanizm pracy, a także ilość wtryskiwanego płynu mogą być różne. Standardową metodą jest liposukcja ssąca, którą wykonuje się przez wykonywanie na skórze nacięć, zaś w kolejnym kroku wprowadzaniu rurki, która jest podłączona do próżniowego urządzenia. Daje to efekt rozbicia, a następnie odessania tłuszczu.

Inną techniką liposukcji jest wykorzystanie ultrasonografii bądź fal ultradźwiękowych. Kaniula dokonuje przeniesienia drgań, które niszczą ściany komórek tłuszczowych. Tłuszcz zamienia się w rezultacie w postać płynną, co bardzo ułatwia proces odsysania. Liposukcję ultradźwiękową stosuje się głównie w pozbywaniu się tłuszczu w górnej części pleców oraz klatce piersiowej u mężczyzn.

Liposukcja z podwójną kaniulą polega na użyciu dwóch rurek. Jedna z nich znajduje się wewnątrz drugiej. Odsysająca kaniula wewnętrzna wykonuje ruch w szczelinie rurki zewnętrznej. Poruszanie się jest stymulowane nawet do pięciu centymetrów. Kaniule nie nagrzewają się, a więc nie ma ryzyka oparzenia związanego z ciepłem uzyskiwanym przez tarcie.

Liposukcja efekty uzyskiwane na skutek stosowania innych metod

Prócz powyżej wymienionych metod wykonywania liposukcji istnieją jeszcze trzy dodatkowe i bardzo efektywne techniki. Pierwszą z nich jest liposukcja kawitacyjna, która polega na masażu tkanek ciała. Do zabiegu stosowane są tu ultradźwięki. Jej efektem jest stymulowanie procesów metabolicznych, układu naczyniowego i limfatycznego.

Wodna liposukcja polega na zastosowaniu cienkiego wentylatora, posiadającego kształt wiązki wodnej. Spulchnia on strukturę tkanki tłuszczowej, w celu usunięcia jej przez igłę specjalnego rodzaju.

Ostatni rodzaj liposukcji wykorzystuje w zabiegu technikę laserową. Laser doprowadzany jest przez włókna gwintowane mikrokaniuli. Ta metoda ogranicza się jedynie do pojedynczych fragmentów skóry. Dzięki zabiegom liposukcji możliwe jest usunięcie trzech – czterech litrów tłuszczu podczas trwającej dwie do pięciu godzin czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here