Jak zdobyć uprawnienia elektryka

W dzisiejszych czasach praca elektryka to naprawdę trudne i wymagające zajęcie. Wykonywanie pracy elektryka nie tylko wiąże się z wysokim ryzykiem i jest dość niebezpieczne, ale przede wszystkim wiąże się z koniecznością zdobycia szerokiej wiedzy na temat prądu oraz sposobu z nim postępowania.

Jak zdobyć uprawnienia sepowskie?

Uprawnienia sepowskie to nic innego jak specjalistyczne uprawnienia do pracy z prądem, które wydawane są przez organizację pozarządową o nazwie Stowarzyszenie Elektryków Polskich (czyli SEP). Stowarzyszenie to zrzesza w swoich szeregach inżynierów, adeptów i przede wszystkim elektryków pochodzenia polskiego na całym świecie. Głównym zadaniem organizacji jest nie tylko działalność popularyzatorska, ale przede wszystkim edukacyjna dzięki organizacji szkoleń uprawniających do obsługi urządzeń elektrycznych. Jak się okazuje, aby pracować w zawodzie elektryka nie trzeba wcale skończyć specjalistycznej szkoły o ścisłym kierunku, jednak należy przejść odpowiednie szkolenia i kursy, dzięki którym zdobędzie się uprawnienia do pracy z prądem. Takim podstawowym kursem jest właśnie szkolenie dające uprawnienia sep.

SEP uprawnienia zapewniają nowe możliwości

Podczas kursu organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich kursanci mają możliwość zapoznania się z licznymi zagadnieniami specjalistycznymi, a także uczęszczają na zajęcia praktyczne, dzięki czemu mogą swoją wiedzę wykorzystać w praktyce. SEP uprawnienia pozwalają na prace nie tylko przy wyłączonym napięciu zasilającym, ale również przy różnego rodzaju pracach kontrolnych i pomiarowych przy włączonym napięciu. Podczas szkolenia kursanci poznają takie zagadnienia jak: zasady dysponowania mocą urządzeń elektrycznych czy też podstawowe zasady funkcjonowania i stosowania ochrony od porażeń w sieci do 1kV i wzwyż. Ponadto jednym z najistotniejszych zagadnień jest bezpieczeństwo i higiena pracy, jakie są niezbędne przy pracy na urządzeniach, instalacjach i sieciach elektroenergetycznych, a także informacje na temat ochrony przeciwpożarowej. Cały kurs kończy się egzaminem, a zdany egzamin zapewnia uprawnienia sepowskie. Warto jednak pamiętać o tym, że takie uprawnienia nie są wydawane bezterminowo i należy je odnawiać co pięć lat, aby móc nadal pracować z prądem i móc wykonywać różne czynności kontrolno-pomiarowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here