Audyty energetyczne w Katowicach

Czy mogą pomóc nam audyty energetyczne Katowice są centrum najbardziej uprzemysłowionego regionu w naszym kraju i to w nich działa firm oraz powstało bardzo wiele rozwiązań. Dlatego, jeżeli chcemy przeprowadzać audyty energetyczne Katowice są miastem, w którym przede wszystkim powinniśmy szukać firmy audytującej.

Po co właściwie przeprowadzać audyty efektywności energetycznej?

Poza oczywistym faktem, że mamy obowiązek przeprowadzać takie audyty (szczególnie w dużych korporacjach jest to istotne, ponieważ pewnie cele energetyczne są wymuszone przez wyższe szczeble zarządzania) musimy pamiętać, że zużycie energii wpływa na koszty produkcyjne oraz wpływa negatywnie na środowisko naturalne, powodując emisję CO2.

Bardzo wąska część przemysłu korzysta ze źródeł odnawialnych i bardzo rzadko dzieje się tak, że cała całość energii zużywanej przez dajmy na to jakąś fabrykę, pochodzi ze źródeł odnawialnych. Przeważnie jest to mix energii pochodzącej z paliw kopalnych i jakiś niewielki procent energii ze źródeł odnawialnych. Z tego powodu walka z ograniczeniem zużycia energii, ma niezwykle istotne znaczenie ekonomiczne dla nas oraz środowiskowe dla całego świata.

Czy prowadząc audyt efektywności energetycznej najlepiej oprzeć się na firmie zewnętrznej?

Odpowiedź na wyżej postawione pytanie jest niezwykle prosta: „tak”. Audytowanie się samemu daje okazję do różnego rodzaju nadużyć lub naciągania wyników, po to, aby pokazać się w lepszym świetle. W rzeczywistości czasem nie zachodzą żadne zmiany, co w dłuższej perspektywie będzie oczywiste, ale w krótszej może dać złudzenie osobom odpowiedzialnym za zarządzanie całą firmą, że firma idzie w dobrym kierunku, choć w rzeczywistości stoi w miejscu.

Czy audyt efektywności to tylko koszt, który musimy ponieść?

Zewnętrzne audyty efektywności energetycznej oczywiście będą nas kosztowały, ale w dłuższej perspektywie lepsze wykorzystanie energii może dać nam wymierne zyski, w postaci mniejszych opłat za energię elektryczną. Opłaty te będą rosły, więc jeżeli nie będziemy przeprowadzać rzetelnych audytów, bardzo szybko będziemy również w stanie to zauważyć.

Dodatkowym plusem, jaki dają nam zewnętrzne kontrole, jest możliwość doradztwa we wdrażaniu rozwiązań. Płacimy wtedy nie tylko za audyt, ale tak naprawdę za całe know-how, związane z zarządzaniem energią.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here