Płytki oktagonalne

Klasyczne kafelki stosowane w łazienkach i kuchniach mają kształt czworokątów. Za ich pomocą tworzy się osłony pokrywające powierzchnię ścian i podłóg. W przypadku łazienek, płytki stosuje się też do wykładania powierzchni wanny. Wśród zyskujących na popularności w ostatnim czasie znajdują się mniej konwencjonalne kształty – takie jak oktagony. Płytki ośmiokątne są wybierane przez różnych odbiorców pragnących wnieść w swoje wnętrza nieco świeżości. Poniżej przybliżamy ich charakterystykę oraz podpowiadamy kiedy i dlaczego warto stosować właśnie ten typ płytek.

Oktagony – w aranżacji Twoich pomieszczeń 

Oktagony, czyli płytki ośmiokątne, to estetyczne rozwiązanie aranżacyjne dedykowane zarówno dla specjalistów od wykańczania wnętrz, jak i dla prywatnych odbiorców samodzielnie urządzających swoje cztery kąty. Ich zastosowanie jest bardzo szerokie, najlepiej jednak sprawdzają się na dużych płaskich powierzchniach.

Płytki ośmiokątne występują w wielu wersjach o rozbudowanej kolorystyce i prezentujących odmienne wzory graficzne. Wiele z nich nadaje się do eksperymentów i tworzenia rozmaitych oryginalnych połączeń, pozwalających stworzyć unikatową atmosferę. Popularne są między innymi płytki imitujące naturalne materiały – takie jak marmur, kamień, drewno. Płytki te wykorzystywane są w wykańczaniu łazienek urządzonych ze stylem, w których liczą się nie tylko kwestie praktyczne, ale również aura całego pomieszczenia.   

Płytki oktagonalne posiadają delikatnie ścięte kanty, co przekłada się na ich unikatowy kształt i charakter. Nadają się dzięki temu do tworzenia mozaik o rozmaitym układzie i prezentujących odmienne kompozycje. Warto testować różne połączenia i eksperymentować z układem płytek. Możesz w obrębie tej samej ściany lub podłogi łączyć z sobą nie tylko różne typy płytek ośmiokątnych, ale także zestawiać je z innymi formami i kształtami. 

Płytki oktagonalne – praktyczne i dopasowane do Twoich wnętrz 

W trakcie zakupu płytek oktagonalnych warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych sprawy. Przede wszystkim liczy się jakość wykonania, która powinna zadowolić Twoje oczekiwania. Polecamy sięgać po produkty odznaczające się niskim poziomem porowatości oraz chłonnością, a także wysoki stopniem antypoślizgowości. Ten ostatni czynnik ma mniejsze znaczenie w przypadku płytek wykorzystywanych do wykładania powierzchni ścian.

Miejsce pochodzenia i wykorzystane w produkcji materiały to również ważna sprawa. Najczęściej wybór pada na płytki ceramiczne lub gresy wykonane ze szlachetnych odmian kamionki. Wiele spośród oferowanych produktów to wyroby naszych krajowych producentów. Obok nich znajdziesz także nieco droższe, ale nie mniej atrakcyjne, płytki pochodzące od dostawców hiszpańskich i włoskich.

Płytki ośmiokątne warto także wybierać, wziąwszy pod uwagę sposób wykończenia ich powierzchni. Masz do wyboru produkty o powierzchni połyskliwej lub te o powierzchni matowej. Oba rozwiązania swoje zalety oraz oddanych fanów. Płytki połyskliwe wybierane są do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym i eleganckim. Pozwalają powiększyć optycznie pomieszczenie, wnosząc do niego więcej światła i blasku. Produkty matowe świetnie sprawdzają się w łazienkach w stylu angielskim, rustykalnych oraz loftowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here