Nowoczesny sposób na poprawienie kondycji skóry

Coraz większą uwagę przywiązujemy do wyglądu. Najbardziej określa nasz wygląd skóra, dlatego poświęcamy więcej czasu o dbanie o nią. Jednym z nowoczesnych urządzeń medycznych pozwalających na regenerację skóry jest Dermapen. Wykonywanie takich zabiegów pozwala pobudzić skórę do odnowy, a w szczególności dotyczy to skóry na twarzy. Ta innowacyjna technika jest dużo bardziej skuteczna niż inne zabiegi, stosowane dawniej.

Na czym polega zabieg Dermapen?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że metoda ta działa w dwóch etapach. W pierwszym skóra jest nakłuwana, co pobudza jej zdolności regeneracyjne i zwiększa produkcję kolagenu oraz elastyny. Drugi etap to czas, w którym działają substancje wprowadzone do głębszych warstw skóry przez mikronakłucia.

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen charakteryzuje się użyciem kilkunastu cienkich igieł (od 12 do 16), które wykonują serię dużej ilości mikronakłuć (ok. 1500-2000) w ciągu sekundy. Dokładne możliwości zależą od zastosowanego modelu urządzenia. Igły wykonane są w molibdenu, który jest substancją hipoalergiczną. To z niej wykonywane są, między innymi, narzędzia chirurgiczne.

Lekarz lub kosmetolog powinien zapoznać pacjenta, na czym polega zabieg Dermapen. Ma on możliwość regulacji głębokości, na jaką docierają igły. Nakłucia o głębokości ok. 3 milimetrów umożliwiają na walkę z bliznami, zmarszczkami (nawet utrwalonymi) czy rozstępami. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to zabieg, który można wykonywać na różnych partiach skóry – nie tylko na głowie, ale również takich miejscach jak łydki, uda, pośladki, dłonie, piersi czy ramiona. Takie możliwości można uzyskać w gabinecie wrosinski.pl, a cały zabieg trwa około godziny. Czas utrzymania efektów jest różny i w przypadku każdego pacjenta będzie to wyglądało nieco inaczej. Zalecane jest poddanie się serii zabiegów, od 4 do 8, które należy powtarzać w odstępach czasowych od 2 nawet 4 tygodni.

Derpamen jest przeznaczony prawie dla każdego. Mezoterapia mikroigłowa Dermapen nie ma wielu przeciwwskazań, ale zabiegowi nie powinny poddawać się kobiety w ciąży, karmiące piersią oraz osoby cierpiące na nowotwór, cukrzycę lub przyjmujące leki, które obniżają krzepliwość krwi. Ponadto lekarze odradzają Dermapen osobom ze stanami zapalnymi skóry oraz trądzikiem. Mikronakłucia mogą powiem rozprzestrzenić zmiany skórne na większą powierzchnię.

Natomiast mezoterapia mikroigłowa Dermapen jest wskazana osobom, które mają problemy skórne typu cellulit, rozstępy, blizny czy zmarszczki, jak również rozszerzone pory oraz znamiona. Oddzielną grupą pacjentów, którzy powinni zastanowić się nad skorzystaniem z usług gabinetu wrosinski.pl są osoby, które mają słabą kondycję skóry i włosów. Ponadto Dermapen może poprawić strukturę skóry lub zlikwidować widoczne przebarwienia.

Po wykonanym zabiegu skóra może być podrażniona i zaczerwieniona. Powinno to stopniowo zanikać w ciągu kolejnych kilku dni – naskórek zacznie się złuszczać i po tym czasie powinno dojść do całkowitego wygojenia skóry. Trzeba wtedy dbać bardzo dokładnie o higienę miejsca, które zostało poddane zabiegowi. Skóra w trakcie gojenia nie powinna być dotykana, trzeba też zmienić odzież i pościel, które będą miały bezpośredni kontakt ze podrażnionym miejscem. Trzeba też unikać kontaktu z bakteriami, a także nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Należy przez jakiś czas korzystać z najbardziej delikatnych kosmetyków pielęgnacyjnych, które mają też działanie antybakteryjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here