rozwój osobisty
fot. Pixabay.com

Rozwój osobisty to modne od jakiegoś czasu pojęcie. Osoby, które o niego dbają, mają większe szanse na znalezienie wymarzonej pracy. Przez to, że nieustannie nad sobą pracują i doskonalą swoje umiejętności, ich kariera szybko nabiera tempa. Dlaczego jeszcze warto się rozwijać? Przeczytajcie!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/rozwoj-osobisty-szansa-na-znalezienie-dobrej-pracy/

Gdzie szukać wiedzy?

W dobie internetu odpowiedź na to pytanie jest prosta. Nie musimy jechać setki kilometrów, aby wziąć udział w kursie czy szkoleniu, które może podnieść nasze kwalifikacje. Wystarczy tylko odpalić komputer i z oferty kursów online wybrać taki, który nas najbardziej zainteresuje. Gdzie więc ich szukać? Polecamy platformy takie jak udemy.com, eduweb.pl, strefakursow.pl. Znajdziecie tam szkolenia z wielu różnych obszarów takich jak programowanie, projektowanie graficzne, finanse i księgowość, tworzenie stron www, copywriting, marketing czy zarządzanie. Wiążą się one z pokryciem odpowiednich kosztów. Jednak często za kurs stacjonarny zapłacilibyście dużo więcej, a na wyżej wymienionych platformach można trafić na promocje, na których wybrany kurs kupimy nawet za kilkadziesiąt złotych.

Oczywiście, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wybrać się na szkolenie stacjonarne. Wówczas musimy liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów, jednak zazwyczaj bezpośrednio pod okiem trenera nabywamy więcej praktycznych umiejętności, niż ma to miejsce w przypadku kursów online.

Niezastąpionym źródłem wiedzy są dla nas w dalszym ciągu po prostu książki i podręczniki. Czy to w tradycyjnej formie czy w formie e-booka. Znajdziemy tam bardzo dużo potrzebnej nam do samodoskonalenia wiedzy. Solidną jej porcję uzyskamy także oglądając materiały video oraz słuchając podcastów. Szczególną popularnością cieszą się te ostatnie. Na drugim miejscu obok nich plasują się również webinary.

Studia a zdobywanie wiedzy

Jeśli chcecie natomiast wybrać jeszcze inną formę kształcenia, możecie również rozważyć podjęcie studiów. Niezależnie od tego, w jakim wieku jesteście i czy macie już za sobą ukończenie jednej z uczelni, zawsze możecie rozpocząć kolejny kierunek, zrobić magisterkę z innej dziedziny, zdecydować się na studia doktoranckie lub po prostu podyplomowe. Takie rozwiązanie polecamy szczególnie tym, którzy chcą się zupełnie przebranżowić. Podjęcie studiów może im to znacznie ułatwić.

Zobacz też: http://www.wypaplani.pl/jaki-grill-wybrac-do-ogrodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here