Przeszczep cebulek włosów metodą FUE – skuteczne leczenie łysienia

Nadmierne wypadanie włosów to poważna dolegliwość dotykająca nie tylko mężczyzn, ale również kobiet. Najskuteczniejszą metodą leczenia łysienia jest transplantacja, czyli przeszczep włosów.

Dlaczego włosy nadmiernie wypadają?

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów to problem dotykający wielu osób. Rezultatem jest przerzedzenie się włosów, co traktowane jest jako defekt estetyczny powodujący często duże kompleksy.

Najczęściej diagnozuje się łysienie androgenowe. Posiada ono podłoże genetyczne i związane jest z nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Pierwszymi objawami łysienia androgenowego jest cofanie się przedniej linii włosów, pojawienie się zakoli.

Istnieje szeroka gama sposobów leczenia nadmiernego wypadania włosów. Wśród nich znajdują się między innymi specjalne kosmetyki oraz leki. Niestety, nie zawsze takie metody przynoszą oczekiwane rezultaty. Gdy celem jest odtworzenie włosów, najlepsze rezultaty dają nowoczesne metody przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów w leczeniu łysienia

Transplantacja, czyli przeszczep włosów to metoda pozwalająca na odtworzenie utraconych wcześniej włosów. To rodzaj autoprzeszczepu, w którym materiał pobierany jest od pacjenta, najczęściej z innej okolicy głowy lub ciała, na przykład z brzucha, ud, pośladków.

Za pomocą przeszczepu włosów można przywrócić pierwotną gęstość włosów. Tego typu metoda jest wysoce skuteczna, ale efekty zależne są od wybranego sposobu transplantacji.

Aktualnie stosuje się różne metody przeszczepu włosów, wśród których najbardziej popularna to przeszczep włosów FUE, który określany jest także jako przeszczep cebulek włosów. Stanowi on alternatywę dla metody STRIP, która polega na pobraniu pasa owłosionej skóry od pacjenta.

Przeszczep cebulek włosów metodą FUE

Nowoczesny przeszczep cebulek włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) to pobranie pojedynczych cebulek włosowych, ich ocena pod kątem przydatności, a także umieszczenie ich w okolicy docelowej.

Chociaż jest to metoda czasochłonna i wymagająca dużej precyzji, to jednak przeszczep włosów FUE jest wybierany obecnie najczęściej. Jest on wysoce skuteczny, cechuje się niską inwazyjnością, a także nie wymaga od pacjenta długiej rekonwalescencji.

Podsumowując, dzięki metodom przeszczepu włosów można zniwelować skutki łysienia. Nowoczesny przeszczep włosów fue pozwoli wtedy na uzyskanie najlepszych rezultatów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here