W jaki sposób leczy się niepłodność

Coraz więcej Polaków spotyka się z niezwykle ważnym problemem czy wręcz tragedią – gdy para chce mieć dziecko, pojawia się trudność z zajściem w ciążę. Jeżeli para regularnie kocha się przynajmniej trzy lub cztery razy w tygodniu i nie stosuje żadnej antykoncepcji, brak ciąży w przeciągu pół roku rzeczywiście powinien zaalarmować. Nie oznacza to, że już wtedy należy podjąć leczenie niepłodności Kraków. Warto trzymać jednak rękę na pulsie i powoli rozglądać się za dobrą kliniką leczenia niepłodności.

Skuteczne leczenie niepłodności Kraków

Niepłodność Kraków to problem nawet około dwóch i pół miliona par w Polsce. Trudności leżą zarówno po stronie kobiety, jak też po stronie mężczyzny, dlatego po umówieniu wizyty do kliniki niepłodności należy zrobić podstawowe badania, również badania jakości spermy. Z pakietem wyników para może wybrać się do lekarza, który następnie przeprowadzi bardzo szczegółowy wywiad medyczny i dokona kolejnych badań przy użyciu aparatu USG. Już podczas pierwszego spotkania lekarz z pewnością będzie w stanie wstępnie ocenić, która z metod leczenia będzie odpowiednia dla danej pary. To jednak nie zawsze oznacza pełnego sukcesu już po kilku tygodniach – problemy z płodnością bywają bardziej złożone.

Niepłodność Kraków – jak to się leczy

W przypadku niepłodności leżącej po stronie kobiety, lekarz może wybrać takie metody leczenia jak stymulacja hormonami, inseminacja czyli wprowadzenie specjalnym cewnikiem nasienia bezpośrednio do macicy, w ostateczności zapłodnienie in vitro. Wszystko tak naprawdę zależy od stanu zdrowia pacjentki. Czasami doskonałe efekty przynosi już sama stymulacja hormonalna, dzięki której udaje się uregulować cykl miesięczny kobiety. W przypadku trudności takich jak zespół policystycznych jajników czy endometrioza, bardziej skuteczne są inne metody. Czasami leczenie hormonalne musi przejść również mężczyzna, który ma na przykład niską jakość nasienia. Nie ma jednej wybranej ścieżki postępowania w przypadku każdej pary mającej problemy z zajściem w ciążę. Lekarz zawsze dobiera sposób postępowania indywidualnie. Warto się leczyć, bo właśnie Dzięki temu można cieszyć się własnym potomstwem i spełnić jedno z największych marzeń – marzenie o posiadaniu dziecka. Współczesna medycyna daje rozwiązania na wiele problemów związanych z obniżoną płodnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here