Szampon do peruki

Wiele mówi się o tym, że nie należy nabywać szamponów i odżywek, które to dostępne są w supermarketach czy drogeriach, a następnie stosować ich do pielęgnacji posiadanej peruki naturalnej lub sztucznej. Jest to jak najbardziej prawda, bowiem zawierać mogą one niebezpieczne substancje chemiczne, które po wejściu w reakcję z włosiem lub włóknem mogą je nieodwracalnie uszkadzać, prowadząc tym samym do konieczności regeneracji lub wymiany wyrobu na nowy, co jak wiemy niejednokrotnie może się okazać dość dużym ciosem dla naszego portfela.

W ostrzeżeniach publikowanych przez ekspertów na różnorakich stronach internetowych ściśle związanych z pielęgnacją peruk nie ma jednakże wzmianki o tym, że odradzane jest korzystanie z samodzielnie przygotowanych środków pielęgnacyjnych. Najprostsza odżywka, którą możemy przygotować z produktów dostępnych w niemalże każdym domu składa się z oddzielonego od jajka żółtka zmieszanego z odrobiną oleju rycynowego i nafty kosmetycznej. Taki środek można w niewielkich ilościach nanosić na poszczególne pasma włosowe, uważając aby nie poluzować ani nie rozwiązać węzełków łączących je z bazą. Po aplikacji maseczkę taką należy dokładnie zmyć letnią wodą, począwszy od czubka peruki i kierując się następnie ku jej dołowi. Po przeprowadzeniu takiego zabiegu nie zapomnijmy także o rozczesaniu produktu przy wykorzystaniu szczotki lub grzebienia z ząbkami o relatywnie dużym rozstawie.

Jeżeli jednak nie ufamy swoim umiejętnościom odnośnie przygotowywania specyfików do pielęgnacji posiadanej peruki, zawsze skonsultować możemy się z ekspertami, którzy to doradzą jakie środki należy stosować, aby wyrobem cieszyć się możliwie jak najdłużej. Jeżeli produkty takie nie będą dostępne od ręki, przedstawiciele naszego salonu zamówią je specjalnie dla Państwa oraz skontaktują się z Państwem, gdy już one do nas dotrą i zostaną przygotowane do odbioru. Na przestrzeni lat pomogliśmy już wielu osobom poradzić sobie z problemami z nadmiernie wypadającymi oraz przerzedzającymi się włosami – teraz możemy pomóc także Państwu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here