Czym zajmuje się chirurg naczyniowy

Medycyna ma wiele specjalizacji. Nie każdy lekarz jest w stanie pomóc na wszystkie dolegliwości. Gdy w organizmie człowieka zaczyna się dziać coś niepokojącego, pojawiają się dolegliwości bólowe czy zmiana koloru skóry, to wówczas pierwszą linią frontu z chorobą jest lekarz internista. To on, na podstawie zaobserwowanych objawów kieruje do lekarza specjalisty. W niektórych przypadkach można dostać skierowanie do chirurga naczyniowego.

Chirurg naczyniowy – czym się zajmuje?

Specjalizacja ta jest wyjątkowa. Chirurg kojarzy się przede wszystkim albo z wycinaniem czegoś, albo ze zszywaniem, na przykład rozległych ran. Tymczasem, chirurg naczyniowy, to lekarz, którego zadaniem jest udrożnianie naczyń krwionośnych, które z jakiegoś powodu uległy zatkaniu. Przyczyn zatkania naczyń krwionośnych może być wiele.

Jakie są najczęstsze przyczyny zatkania naczyń krwionośnych?

Przyczyny niedrożności żylnej mogą być rozmaite. Czasami są to skłonności rodzinne, innym razem niewłaściwa dieta powodująca odkładanie się tłuszczu na ścianach żył i tętnic i stopniowe zwężanie ich światła, aż do powstania całkowitego braku przepływu. Skrzep w żyle może pojawić się także w wyniku niewłaściwej pozycji ciała. Długie unieruchomienie kończyny dolnej w wyniku złamania, może doprowadzić do rozwoju zakrzepicy – z tego powodu wszystkie osoby, które mają nogę w gipsie, profilaktycznie otrzymują zastrzyki przeciwzakrzepowe.

Chirurgia naczyniowa Katowice

Gdy przyczyny są uzasadnione, to lekarz internista wypisuje skierowanie do specjalisty. To chirurg naczyniowy Katowice jest odpowiedzialny za to, aby zastosować w konkretnym przypadku specjalistyczne leczenie. Jednak dla nikogo raczej nie jest tajemnicą to, że nawet w nagłych przypadkach czas oczekiwania na wizytę refundowaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia trzeba czekać dosyć długo. Czasami ten czas oczekiwania na wykonanie zabiegu jest tak długi, że może zagrażać życiu. Ogromną popularnością cieszy się prywatna chirurgia naczyniowa katowice. Chirurg naczyniowy Katowice jest zawsze do dyspozycji pacjetna – wyjaśni dokładnie wszelkie procedury medyczne, jakie należy przeprowadzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here