kwiat pieniązek

Pilea peperomiowata, to kwiat znany również pod nazwą pieniążek. Po wielu latach ponownie wraca do łask. Nie ma w tym nic dziwnego, jest ona nie tylko piękna, ale również oryginalna. Każdy miłośnik roślin, musi posiadać Pile peperomiowatą swojej kolekcji!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pielegnowac-pieniazka/

Pieniążek – nazwa

Pilea peperomiowata zwana jest pieniążkiem. Skąd taka nazwa? Nazwa ,,pieniążek’’ wzięła się od kształtu liści tej rośliny. Są one okrągłe, oraz mają kształt monety. Roślinę to mogliście kojarzyć kilkanaście lat temu. Zapewne zauważyliście je w szkole lub w różnych biurach czy też u dziadków na parapecie. Roślina ta w ostatnim czasie powróciła do łaski i znowu gości w naszych domach czy mieszkaniach.

Jak pielęgnować kwiat pieniążek?

Pilea to roślina, która nie wymaga od nas dużo. Istnieje jednak kilka błędów, które powodują, że nie będzie nam wdzięczna jeśli ich nie spełnimy. Musi ona być postanowiona w widnym miejscu, ale nie bezpośrednio przy słońcu. O wiele lepszym wyborem będzie światło rozproszone. Jaką ziemię dać tej roślinie? Gleba powinna być przede wszystkim żyzna oraz lekko wilgotna. Najlepiej do tego celu sprawdzą się piaszczyste podłoża z dodatkiem drenażu.

Co z temperaturą? 

Pilea lubi stałe temperatury oraz wilgotny klimat. Polubi z pewnością towarzystwo nawilżacza powietrza. W lato powinna być ona w okolicach 20-25 stopni, natomiast zimą – 18-20 stopni. Pieniążek nie może także stać w miejscu gdzie jest przeciąg. Korytarz, czyli miejsce od razu przy drzwiach nie jest dobrym miejscem.

Pilea – podlewanie oraz nawożenie

Pilea to roślina, która powinna być regularnie podlewana. Należy jednak uważać, aby jej nie przelać. Raz w tygodniu, zdecydowanie wystarczy na podlewanie. Musicie pamiętać o tym, aby podstawkę na bieżąco opróżniać od nadmiaru wody.

Zobacz też: http://www.wypaplani.pl/jak-pielegnowac-grubosza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here