Jak usunąć konto Google?

Czy masz dość tego, że Google wszędzie Cię szpieguje? Może słyszałeś o tym, że Twoje dane są przez nich zbierane i wykorzystywane przeciwko Tobie? Jeśli chciałbyś się od tego uwolnić to dobrze trafiłeś. Zaraz w kilku prostych krokach dowiesz się jak się od tego wszystkiego uwolnić i jak usunąć konto google. Zanim jednak to zrobisz musisz wiedzieć o kilku rzeczach, które wiążą się z usunięciem Twojego konta.

Co się stanie gdy usuniesz konto Google?

Po pierwsze usuwając konto Google, usuwasz również wszystkie powiązane usługi oraz profile na różnych portalach społecznościowych powiązane z Twoim kontem. Także zanim podejmiesz ostateczną decyzje o usunięciu konta sprawdź wszystkie swoje profile i ewentualnie przypisz je do innego adresu email. Wraz ze skasowaniem konta pozbędziesz się również wszystkich danych, które masz zapisane w swojej przeglądarce Google Chrome. Również twoja nazwa użytkownika w Gmail przepadnie, nie będzie jej można użyć nawet przy ponownym założeniu konta.
Jednak jest jeszcze jedna ważna kwestia związana z usunięciem konta Google o której muszę wspomnieć. Konsekwencje pozbycia się konta Google mogą mocno odczuć użytkownicy telefonów i tabletów z systemem Android. Czemu? Ponieważ, większość funkcji na Twoim telefonie jest właśnie powiązana z Google. A więc stracisz dostęp na przykład do Google Play, co wiążę się z brakiem możliwości pobierania oraz aktualizacji aplikacji oraz gier. Przepadnie również dostęp do kupna książek, filmów czy muzyki. Trzeba pamiętać też o tym, że bez połączonego konta Google telefon przestanie synchronizować kontakty oraz numery telefonów, które były zapisane w chmurze Google.
Dane, które przechowujesz na Dysku Google również przepadną, więc pobierz te pliki, które w przyszłości mogą Ci być potrzebne.

Jak usunąć konto Google?

Jeśli, więc jesteś pewien swojej decyzji i chcesz usunąć swoje konto Google pozostało ci tylko kilka kliknięć i będzie po sprawie. Sama procedura usuwania nie jest wielce skomplikowana. Na początku musisz być zalogowany na konto, które chcesz się pozbyć. Następnie z sekcji Ustawienia konta, wybierz Usuń swoje konto lub usługi. Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie musisz kliknąć w link Usuń konto Google i powiązane z nim dane. Google pozwoli Ci również przejrzeć wszystkie powiązane konta oraz funkcje, które będą usunięte wraz z kontem Google. Po upewnieniu się, zostaje Ci tylko zaznaczyć oba pola i kliknąć w Usuń konto.

Gratuluję, właśnie pozbyłeś się swojego konta Google. Jednak nie musisz się martwić, jeśli posiadasz inne konto, nie zostało ono usunięte. Z drugiej strony założenie nowego konta jest równie proste jak jego usunięcie. Jednak przed podjęciem tak ważnej decyzji, miej na uwadze, że w dzisiejszych czasach wiele portali czy aplikacji używa lub pozwala na powiązanie konta z kontem Google co niesamowicie ułatwia funkcjonowanie oraz pozwala na powiązanie kilku kont do jednego. Jak widać posiadanie konta Google ma swoje wady i zalety i trzeba dokładnie przemyśleć za i przeciw przed podjęciem decyzji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here