Jak zrobić ombre na paznokciach?

W dzisiejszych czasach kobiety coraz bardziej dbają o swój wygląd. Zwracają uwagę nie tylko na twarz czy włosy, ale także na wygląd paznokci zarówno dłoni jak i stóp. Salony kosmetyczne natomiast, prześcigają się w tworzeniu nowych zdobień na paznokciach, które wymagają nie tylko kreatywności, ale też dokładności i skrupulatności.
Jednym z popularnych trendów w ostatnim czasie jest zdobienie warstwowe, które daje efekt ładnego przejścia z jednego koloru na drugi. Jednak jak zrobić ombre na paznokciach aby było ono subtelne, a nie „krzyczało” o swojej obecności?
Na początek należałoby określić jaką techniką zdobimy swoje paznokcie. Wyróżnić można kilka takich technik. Jest to manicure hybrydowy, żelowy lub tytanowy. Najpopularniejszymi typami jest hybryda i żel i to one obecnie królują w salonach kosmetycznych. Paznokcie żelowe są niewątpliwie najwygodniejsze w eksploatacji. Cechują się twardością płytki i ciężko je połamać lub ukruszyć. Są jednak droższe niż hybryda, właśnie z powodu swojej trwałości i konieczności użycia nieco większej ilości materiału. Przy paznokciach żelowych istnieje również możliwość przedłużenia paznokci na długość jaką klientka sobie zażyczy. Manicure hybrydowy natomiast, nie jest wyjściem dla każdego. Jest on delikatniejszy niż żel i może być mniej trwały. Wszystko zależy jednak od naturalnej płytki paznokcia klientki i tego w jaki sposób dba o manicure. Hybryda nie jest w stanie utrzymać się na paznokciu w momencie kiedy jest naruszana mechanicznie. W tym przypadku nie ma również możliwości przedłużenia paznokci do takiego stopnia jak przy manicure żelowym. Przy umiejętnym obchodzeniu się z tym rodzajem manicure, hybryda utrzymuje się jednak tak samo długo jak żel, a jej cena jest często nawet trzydzieści złotych niższa niż cena paznokci żelowych. Zdobienia można utworzyć na każdym rodzaju paznokcia, a ombre jest właśnie jednym z nich. Podczas wykonywania tego rodzaju zdobienia, najpierw należy nałożyć na płytkę paznokcia kolorową warstwę lakieru. Po utwardzeniu lakieru w lampce, można przejść do wykonywania ombre. Wiele klientek zastanawia się jak zrobić ombre na paznokciach i jak długo ten zabieg zajmuje. Jest to jednak czynność bardzo prosta i mało skomplikowana. Lakier do ombre nakłada się za pomocą małej gąbeczki, dzięki której tworzy się nierównomierna warstwa. Na czubku paznokcia lakier nakładany jest gęściej, tak aby pokrył całą powierzchnię, a idąc w dół gąbeczka przykładana jest coraz lżej. Zazwyczaj po dojściu do środka płytki paznokcia, efekt jest gotowy i tworzy subtelne przejście. Po wykonaniu zdobienia na paznokieć należy nałożyć warstwę nabłyszczającą i utwardzić ją w lampie. Dzięki temu zabiegowi, paznokcie błyszczą się i nie ulegają ścieraniu.
Zdobienia na paznokciach są kategorią, w której stylistki mogą wyrazić siebie. Niektóre z nich wymagają większej wprawy, inne natomiast może wykonać każdy. Ombre należy właśnie do tej drugiej grupy. Efekt ten daje doskonały i ciekawy rezultat i polecany jest dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here