Jakie zagrożenia czyhają na użytkowników Internetu.

Komputer to bardzo pożyteczne urządzenie. Można na nim pisać, edytować zdjęcia czy rozmawiać na wideo czacie. Przydaje się także do serfowania po internecie czy przechowywania zeskanowanych wcześniej dokumentów. To bardzo wygodne trzymać na nim kopie najważniejszych urzędowych pism czy faktur, bo można je w każdej chwili wydrukować. Niezbędna będzie do tego drukarka, lecz w dzisiejszych czasach to żaden problem. Można ją kupić za około 100 złotych i to bezprzewodową. Oznacza to, że nie musi być ona bezpośrednio podłączona do laptopa, by poprawnie działać.

Przy użyciu komputera gra się w różne gry internetowe. Są one bardzo realistyczne i potrafią zainteresować nawet dorosłego użytkownika. Największą popularnością cieszą się gry przygodowe. Mają one ciekawą grafikę i by je wszystkie przejść, trzeba się nieźle nagłowić. Równie wciągające są gry wojenne. One z kolei wymagają strategicznego myślenia i planowania posunięć z pewnym wyprzedzeniem. Potyczkę wygrywa ten, który pierwszy wykończy wroga. Wszystkie te gierki są czasochłonne i łatwo się od nich uzależnić. Osoba, którą pochłonął wirtualny świat, jest niczym obłąkaniec. By jej pomóc należy ograniczyć jej dostęp do internetu. Nie jest to łatwe, lecz wykonalne. Robi się to po to, by uzależniony człowiek nie popadł w jeszcze większe kłopoty. A mogłoby tak być, gdyby zaczął grać w sieci na pieniądze. To zniszczyłoby nie tylko jego psychikę, ale i zrujnowało jego finanse.

Na szczęście za pomocą komputera można robić też dobre rzeczy. Jedną z nich jest prowadzenie bloga. Można na nim znaleźć różne pożyteczne porady niemal z każdej dziedziny życia. Komputer służy również do oglądania filmów i słuchania muzyki. To takie kino domowe i magnetofon w jednym. Można się nim wesprzeć, gdy ma się gorszy humor lub ochotę na odrobinę rozrywki. Należy jednak pamiętać, by nie wchodzić na każdą stronę, która przyjdzie nam do głowy. Jest to niebezpieczne, ponieważ może spowodować awarię urządzenia. Na niektórych stronach czają się wirusy, które mogą wyrządzić wiele szkód. Po pierwsze mogą wykraść cenne dane osobowe. Po drugie przez nie może dojść do włamania na nasze konto bankowe. Gdy już się stanie, wtedy nie ma ratunku. Konto zostaje ogołocone ze wszystkich pieniędzy, a przestępcy pozostają praktycznie bezkarni, bo trudno ich zlokalizować. Z odzyskaniem utraconych pieniędzy też bywa różnie. Najczęściej przepadają one bez śladu.

Wirusy robią jeszcze jedną krzywdę, znacznie spowalniają laptopa Zaczyna om gorzej działać i częściej się zawiesza. Jak przyspieszyć komputer? Należy zainstalować program antywirusowy, który pozbędzie się intruzów. Nie zaszkodzi również pousuwać wszystkie niepotrzebne pliki i foldery, Dobrym pomysłem jest też przeskanowanie sprzętu przynajmniej raz na tydzień. To pozwoli zaradzić w porę wszystkim aktualnym usterkom i problemom. By komputer był szybki jak błyskawica, powinno się o niego dbać. Skanowanie sprzętu to taka codzienna toaleta, bo pozwala ono na pozbycie się wszelkich brudów, czyli złośliwych oprogramowań i podstępnych wirusów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here