Bitcoin - zakup

Bitcoin to kryptowaluta, która funkcjonuje w internecie. Można przesyłać ją do każdego miejsca na świecie bez pośrednictwa banku, a co za tym idzie bez jakichkolwiek prowizji. Dlatego też bitcoin staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej osób używa go żeby płacić za różnego rodzaju usługi i towary.
Nasuwa się więc zatem pytanie: jak kupić bitcoin? Nie jest to takie trudne jakby mogło się wydawać. Istnieje wiele instytucji internetowych jak i działających stacjonarnie, które oferują sprzedaż bitcoinów.
Po pierwsze trzeba się zastanowić jakie są nasze preferencje. Bitcoin można kupić na giełdzie lub w kantorze. To od nad zależy co wybierzemy.
Kupując kryptowalutę na giełdzie trzeba się zarejestrować na platformie takiej jak na przykład BitBay 3.0 lub BitMarket. Są to giełdy funkcjonujące w Polsce.
Tuż po rejestracji na giełdzie i po weryfikacji naszych danych trzeba zasilić internetowy portfel żeby posiadać środki na zakup bitcoinów. Portfel można zasilić w różnych walutach. Gdy już to zrobimy możemy przejść do zakupów. Na giełdzie istnieją dwie możliwości, a mianowicie : wystawianie ofert i wyszukiwanie ofert.
Pierwsza opcja to nic innego jak wystawienie oferty ile bitcoinów chcemy kupić i ile oferujemy za to na przykład PLN bądź Euro. Gdy oferta zostanie umieszczona na giełdzie pozostaje nam czekać aż ktoś ją zaakceptuje. Zaraz po akceptacji na nasze konto zostaną przelane bitcoiny.
Druga opcja to wyszukiwanie ofert. Wpisujemy ile bitcoinów chcemy kupić, a system sam pokazują nam oferty w odpowiednim kursie. Wtedy mamy możliwość wyboru najlepszej z ofert i jej realizacji.
Jeśli natomiast nie chcemy zakładać konta na giełdzie bitcoiny można również nabyć w kantorach, których jest coraz więcej na polskim rynku. W tym wypadku sprawa jest prostsza. Nie musimy nigdzie się rejestrować ani znać się na działaniach giełdy. Wystarczy, że podamy ile kryptowaluty chcemy kupić. Chyba nie muszę tłumaczyć na czym polega wymiana waluty w kantorach. Jest to banalnie proste i wygodniejsze. Ceny również różnią się od tej na giełdzie. Według informacji zaczerpniętych z internetowych źródeł ceny w kantorach są trochę wyższe. Musimy o tym pamiętać. Właściciel kantoru nalicza conajmniej 2% więcej niż byśmy zapłacili na giełdzie. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Wracając do konta na BitBay. Strona ta oferuje również wiele innych rzeczy oprócz obsługi giełdy. Posiadając konto na tej właśnie giełdzie możemy kupować bitcoin przelewem, a także wypłacać pieniądze z giełdy na przykład na Poczcie Polskiej. Strona oferuje również możliwość opłacania rachunków za pomocą bitcoina, a nawet wypłacać gotówkę w bankomacie bez użycia karty kredytowej. W internecie można znaleźć również informację, że gotówkę można również zamówić do domu. Dostarczy ją wtedy kurier na przykład firmy InPost. Ta opcja może wydawać się trochę niebezpieczna, ale poza tym BitBay zachęca możliwościami, które oferuje.
Warto przyjrzeć się temu bliżej i zastanowić się co najbardziej nam odpowiada. Jest wiele opcji i każda ma swoje wady i zalety. Przygoda z bitcoinami może okazać się dobrym pomysłem i sprawi, że życie stanie się łatwiejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here