Dbajmy o włosy, aby szybko urosły

O tym, jak szybko rosną włosy decyduje wiele czynników. Jedne z nich są oczywiście genetyczne i nie mamy na nie wpływu, ale bardzo często możemy wspomagać się różnymi dostępnymi środkami, aby nasze włosy rosły szybko i były zdrowe i błyszczące. Istnieje wiele trików, które wcale nie są tajemnicami, a zastosowanie których powoli nam zapuścić piękne zdrowe włosy o wymarzonej długości. I wcale nie musimy wdawać majątku na fryzjera!
Po pierwsze- skóra głowy. Nie od dziś wiadomo, że jeśli skóra będzie zadbana i oczyszczona, pory odblokowane, to mieszki włosowe będą lepiej pracowały. Dlatego podstawą jest dokładne i rzetelne oczyszczanie skóry głowy. Każdy na pewno w tym miejscu powie, że przecież ma szampon i używa go zgodnie z przeznaczeniem. Nie każdy szampon będzie jednak sprawdzał się w przypadku naszych włosów i skóry głowy. Starajmy się wybierać takie szampony, które nie tylko myją i oczyszczają włosy, ale także dogłębnie oczyszczają skórę głowy. Tak zwane szampony oczyszczające mają zazwyczaj gęstą formułę i są bezbarwne i bezwonne. Widnieje na nich napis świadczący o tym, że będą ładnie oczyszczały naszą skórę głowy oraz włosy. Jeśli już wybierzemy idealny dla nas szampon pamiętajmy, aby używać go co najmniej 2 razy. Po pierwszym zastosowaniu spłukujmy go dokładnie kilka minut, a następnie powtórzmy mycie. Dopiero po dwóch myciach można stwierdzić, ze skóra głowy oraz włosy zostały doskonale oczyszczone.
Kiedy umyjemy włosy, warto zaaplikować na nie idealnie dopasowaną odżywkę. Niektóre włosy są tak suche i szorstkie, że bez odżywki nie będziemy w stanie ich rozczesać. Odżywka nawilżająca to podstawa wyposażenia każdej łazienki. Jeśli mamy włosy farbowane możemy kupić specjalne odżywki przedłużające trwałość koloru. Dzięki ich zastosowaniu wymarzony odcień na dłużej pozostanie na naszych włosach, nie będzie się wypłukiwał i nie zrobi się matowy. Możemy zdecydować się na odżywki ze spłukiwaniem lub takie, które po aplikacji zostawiamy na włosach, a następnie je suszymy. Tutaj wybór należy do nas, sami najlepiej znamy swoje włosy i powinniśmy dobrać takie odżywki, które podkreślą piękno naszych włosów i pięknie wyeksponują zdrowe włosy. Niektóre włosy są bardziej przetłuszczające się i nie lubią zastosowania odżywek w kremie. Dla takich włosów przeznaczone są odżywki w atomizerze, dużo lżejsze od tych w kremie. Po umyciu wystarczy rozpylić odżywkę nad włosami, a następnie tradycyjnie wysuszyć.
O tym jak szybko rosną włosy zależy także od dodatkowej pielęgnacji stosowanej raz na tydzień. Mamy tu do wyboru maski i olejki. Maski mają to do siebie, że są skoncentrowane, bogate w drogocenne minerały, które odbudowują zniszczone końcówki i sprawiają, że włosy będą lśniące i długie. Olejki pięknie nawilżają włosy, wystarczy zaaplikować na suche włosy kilka kropelek oleju z wiesiołka lub zwykłej oliwy z oliwek, zostawić na pół godziny i spłukać, aby nadać włosom miękkości.
Aby włosy rosły nam szybko i były silne i długie należy dobrze o nie dbać zarówno przy użyciu odżywek i szamponów sklepowych, jak i naturalnych środków z naszej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here