Jak schudnąć w tydzień

W dzisiejszych czasach wiele osób boryka się z problemem otyłości. Otyłość to problem, który dopada coraz większą grupę naszego społeczeństwa, otyłość to choroba cywilizacyjna. Coraz wieksza liczba otyłych ludzi to skutek zmiany trybu życia ludzi, którzy są coraz bardziej wygodni bo przecież technologia ułatwia nam życie i sprawia, że człowiek jest coraz bardziej bierny prostym tego przykładem jest wynalezieniem samochodu dzięki któremu człowiek nie musi noc robić tylko siedzi wygodnie i prowadzi auto.
Jeśli zależy ci na szybkim chudnięciu, będzie to bardzo trudne, ze względu na krótki i ograniczony czas.
Więc zadajmy sobie pytanie jak schudnąć w tydzień?
Jeśli mamy na celu szybkie i chwilowe zbicie wagi wówczas możemy zastosować rozwiązanie, które stosują sportowcy, a głównie zawodnicy sportów walki.
Ich sposobem na szybką utratę wagi jest spożywanie posiłków o małej ilości kalorii.
Jednak ważniejszą kwestią jest kwesta wody związanej w ich organizmie, żeby się jej pozbyć spożywają małą ilość płynów.
Poza ograniczaniem dostarczanych płynów chodzą również do sauny w celu wypocenia jak największej ilości kłopotliwych dla nich płynów, oprócz sauny również dużo biegają. Warto wspomnieć o szkodliwości tej metody, która sprawia, że jesteśmy zmęczeni, osłabieni i tracimy motywację.
Jeśli natomiast chcemy schudnąć na trochę dłuższy czas to sprawa się trochę komplikuje, ponieważ schudnięcie w tak krótkim czasie kilka kilo graniczy z cudem.
W takim czasie możemy schudnąć maksymalnie około kilograma, kilogram w tydzień jest i tak dużym wyczynem.
Jak to osiągnąć?
Najważniejszą rolę w tym procesie gra dieta, czyli powinniśmy zmniejszyć kaloryczność posiłków.
Posiłki powinniśmy spożywać często, a w małych ilościach pozatym nie powinniśmy spożywać posiłków po godzinie 18:00.
Do odpowiedniej diety powinniśmy również dorzucić jakąś aktywność fizyczną, która przyspieszy naszą przemianę materii.
Dobrym pomysłem była by również wizyta u dietetyka, który rozpisał by dla nas odpowiednią dietę, dzięki której schudnięcie w ciągu tygodnia było by trochę prostsze. Warto też porozmawiać z jakimś trenerem, który doradził by nam jakie ćwiczenia wykonywać aby chudnąć.
Pamiętajmy jednak, że próba schudnięcia w tak krótkim czasie może pociągnąć za sobą konsekwencje zdrowotne. W odchudzaniu ważny jest zdrowy rozsądek, na przykład jeśli mamy mniej jeść to nie znaczy, że mamy być głodni, tylko mamy być mniej syci po posiłku. I tak samo jest jeśli chodzi o aktywność fizyczną czy, że jeśli mamy pobiegać to nie znaczy, że mamy przebiec 10km tylko do momentu kiedy będziemy mieli dość.
Podsumowując jeśli chcemy schudnąć w czasie jednego tygodnia to będzie to na pewno sporym wyzwaniem psychicznym i fizycznym.
Warto też zwrócić uwagę jak takie odchudzanie wpłynie na nasz stan zdrowotny. Jeśli naprawdę mocno zależny nam na szybkim chudnięciu dobrym pomysłem jest wizyta u dietetyka, który indywidualnie dobierze odpowiednią dietę i ją rozpisze co na pewno ułatwi nam chudnięcie.
Trzeba pamiętać, ze jednak specjalista dietetyk kosztuje mimo to jeśli naprawdę zależy nam na szybkim chudnięciu to warto zainwestować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here