Jak zarejestrować numer w Orange?

Jeśli chcesz korzystać z numeru na kartę, to od lipca 2016 roku musisz go zarejestrować. Wcześniej nie było to konieczne, ale nowa ustawa o działaniach antyterrorystycznych nakłada taki obowiązek na każdego, kto korzysta z oferty na kartę. W skrócie oznacza to, że nie możesz korzystać z anonimowego numeru telefonu. Rejestracja polega na podaniu prawdziwego imienia i nazwiska osoby, która z danego numeru zamierza korzystać. Takie działania mają przeciwdziałać działalności przestępczej i jak już wspomniano nie ma możliwości obejścia tego wymogu. Ustawa wymusza na każdym rejestrację karty, dotyczy to zarówno dotychczasowych użytkowników, jak i nowych, którzy dopiero kupili starter. Jeśli nie zarejestrujesz karty, twój numer będzie nieaktywny. Oznacza to, że nie będziesz mógł wykonywać połączeń, ani korzystać z internetu.

W artykule opiszemy, jak zarejestrować numer w Orange. W Orange istnieje kilka sposobów na rejestrację karty. Możesz jej dokonać wysyłając SMS-a pod numer 80280, stacjonarnie w punkcie rejestracji i w salonie Orange, oraz online w niektórych bankach.

Jeśli chcesz szybko zarejestrować numer, wyślij SMS-a pod wyżej podany numer. W jego treści wpisz numer telefonu osoby, która ma już umowę u tego operatora, albo zarejestrowała swój numer wcześniej. Osoba, którą wskazałeś otrzyma wiadomość tekstową z prośbą o zgodę na rejestrację. W odpowiedzi należy wysłać SMS o treści TAK. Wysyłanie obu SMS-ów jest bezpłatne. Po pewnym czasie ty i osoba, na którą rejestrujesz numer, dostaniecie potwierdzenie rejestracji. Z pewnością jest to szybka i wygodna metoda, jeśli już masz jakiś abonament w Orange.

Jak zarejestrować numer w punkcie? Aby zarejestrować numer będziesz potrzebował dowodu tożsamości i karty SIM, którą chcesz zarejestrować. Z dowodu osobistego, albo paszportu zostaną spisane imię i nazwisko oraz numer PESEL. Rejestracji możesz dokonać na przykład na poczcie, możesz też odwiedzić salon Orange. Dokładne informacje o tym, w jakich placówkach możesz dokonać rejestracji, znajdziesz na stronie internetowej Orange. Jeśli wybierasz się do salonu Orange, możesz wcześniej przesłać swoje dane przez internet, albo SMS-em. W tym przypadku obowiązuje numer 80170. W treści wpisujesz standardowo imię, nazwisko i PESEL.

Kolejnym sposobem na rejestrację numeru na kartę jest rejestracja w serwisie banku. Rejestracji możesz dokonać tylko w wybranych bankach, są to: Millenium, ING i PBS bank. Po zalogowaniu do systemu transakcyjnego, musisz wejść w zakładkę Bankowość mobilna, a następnie wybrać Zarejestruj numer na kartę. W formularzu podajesz swój numer telefonu i numer karty SIM. Pozostałe dane są brane z systemu bankowego, więc nie musisz wszystkiego wpisywać od początku. Twoje zadanie kończy się na potwierdzeniu rejestracji. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie, to otrzymasz SMS-a od Orange z potwierdzeniem.

Rejestracja numeru na kartę jest szybka i możesz jej dokonać na różne sposoby. Nie możesz jednak zarejestrować numeru na inną osobę. Ustawa wymusza weryfikację zgodności danych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here