Serwer Minecraft na domowym PC

Minecrafta zna każdy. W końcu to druga najpopularniejsza na świecie gra komputerowa, która do początku 2017 roku sprzedała się w liczbie 121 milionach egzemplarzy.

Jednocześnie to znacznie więcej niż gra. Jest to także otwarta platforma, ciągle poszerzana przez aktywną scenę moderów.
Jeśli jesteś zainteresowany pełnym zaangażowaniem w Minecraft, możesz zrobić to uruchamiając własny prywatny serwer Minecraft, a z nim własny świat. W tym artykule pokażemy dokładnie, jak to zrobić. Przyjrzymy się, jak zrobić serwer Minecraft na komputerze z systemem Windows. Gotowy? To zaczynajmy.

Jak założyć serwer Minecraft w pięciu krokach?

Tworzenie serwera Minecraft odbywa się w kilku podstawowych krokach:
1. Zainstaluj najnowszą wersję Java
2. Zainstaluj najnowszą wersję oprogramowania serwera Minecraft
3. Skonfiguruj swój serwer i sieć
4. Uruchom serwer
5. Sprawdź, czy twój serwer jest dostępny dla graczy

O czym należy pamiętać przed rozpoczęciem?

Konfigurowanie serwera wymaga pewnego wysiłku. Potrzebujesz trochę technicznego know-how, aby poprawnie skonfigurować serwer Minecraft.

Powinieneś mieć podstawową wiedzę na temat działania komputerów oraz sieci komputerowych, które są niezbędne do zarządzania każdym serwerem. W szczególności powinieneś być wygodny i obeznany z: korzystaniem z wiersza poleceń, praca w sieci (IP, DHCP, porty), własną konfiguracją systemu, twojej konfiguracja sieci, konfiguracją routera (dla domowych ustawień)

Uruchamianie serwera Minecraft z domu?

Do uruchomienia serwera Minecraft nie jest potrzebny wyrafinowany sprzęt, wystarczy zwykły komputer stacjonarny. Jednak jeśli chcesz uruchomić serwer Minecraft i grać na tej samej maszynie, musisz uzbroić się w potężną konfigurację. I co ważne, użyj połączenia przewodowego Ethernet do swojego serwera zamiast bezprzewodowego. Połączenie przewodowe jest bardziej niezawodne.
Co zrobić, jeśli nie chcesz hostować swojego serwera w domu?
Hosting każdego rodzaju serwera z domu oznacza, że otwierasz swoją sieć domową na świat.

Jeśli nie chcesz ryzykować, możesz zamiast tego użyć dostawcy hostingu. Będziesz musiał zapłacić miesięczną lub roczną opłatę, ale nie będziesz musiał zajmować się problemami z zarządzaniem sprzętem serwera.

Serwer GoDaddy Virtual Private Server jest dobrym rozwiązaniem, jeśli dopiero zaczynasz. Pamiętaj, że udostępniasz sprzęt innym użytkownikom, więc miej oko na wykorzystanie zasobów.
Jeśli potrzebujesz trochę więcej oomp i chcesz podłączyć wielu graczy, możesz zamiast tego spróbować serwera dedykowanego.

Załóż serwer Minecraft na swoim PC:
1. Pobierz najnowszą wersję Java.
Otwórz Panel sterowania Windows. W obszarze Programy wyszukaj Javę i kliknij Aktualizuj teraz.
2. Wybierz lokalizację plików serwera Minecraft.
Przed pobraniem oprogramowania serwera Minecraft wybierz lokalizację na komputerze, z którego chcesz uruchomić serwer.
3. Pobierz i uruchom oprogramowanie serwera Minecraft.
Pobierz oprogramowanie serwera ze strony internetowej Minecraft. Jest dostarczany jako plik Java .jar. Zapisz go w miejscu wybranym w poprzednim kroku.
Kliknij dwukrotnie plik .jar, aby uruchomić serwer. Utworzy pliki konfiguracyjne serwera, które należy zmodyfikować, zanim serwer będzie gotowy do użycia.
4. Włącz przekazywanie portów na routerze.
Jeśli tylko hostujesz serwer dla graczy w sieci lokalnej, nie musisz się martwić o przekierowanie portów. Jeśli jednak chcesz udostępnić swój serwer światu, musisz włączyć przekierowanie portów na routerze. (Aby dowiedzieć się więcej na temat przekierowania portów.
5. Uruchom serwer Minecraft.
Aby uruchomić serwer Minecraft, otwórz wiersz poleceń systemu Windows.
Przejdź do ścieżki pliku, w którym został zainstalowany plik serwera Minecraft (o nazwie podobnej do „minecraft_server.1.12.2.jar”).
Uruchom serwer za pomocą następującego polecenia:
java -Xmx1024M -Xms1024M -jar {server file name} nogui
I gotowe. Do boju!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here