Trudna sztuka zakochania

Na pewno jeszcze pamiętamy czasy ostatnich klas szkoły podstawowej oraz szkoły średniej, kiedy hormony w nas szalały, a my chodziłyśmy zakochane co chwila w różnych chłopakach. Na pewno nasi rodzice mieli z nami same kłopoty. Kiedy w młodych ludziach szaleją hormony przestają zachowywać się racjonalnie i wciąż robią jakieś głupie rzeczy. Wymykają się z domu na ukradkowe randki, wagarują, wracają późno z imprez, popalają i piją alkohol aby móc czymś zaimponować w środowisku lub zostać przez wszystkich zaakceptowanym.
Młode dziewczyny często czytają również specjalne pisma dla nastolatków. Znajdują się tam najróżniejsze tematy dotyczące młodych ludzi, a mianowicie jak rozkochać w sobie chłopaka, jak się ubrać na pierwszą randkę, po czym poznać czy mu się podobasz, co mężczyźni uwielbiają w kobietach. Choć dziś możemy się z tego śmiać, jeszcze kilka lat temu te problemy dotyczyły każdej z nas. Zwłaszcza zagadnienie jak rozkochać w sobie chłopaka było niebywale popularne i dziewczynki prześcigały się w pomysłach z różnych gazet dla nastolatków. Wiele z tych porad było oczywiście wymyślonych i głupich, jednak w tamtych czasach chciało się spróbować wszystkiego, aby ten wymarzony kolega ze starszej klasy wreszcie zwrócił na nas swoją uwagę.
Aby więc sprawić, żeby chłopak zwrócił na nas swoją uwagę należało spełnić kilka postulatów. Po pierwsze zwrócić na siebie jego uwagę. To najtrudniejsza część, bo jeśli do tej pory tego nie zrobił, może oznaczać, że zwyczajnie dziewczyna nie jest w jego typie. Ale oczywiście warto spróbować. Można zapisać się na te same zajęcia sportowe po lekcjach. Jeśli wiemy, że obiekt naszych westchnień lubi piłkę siatkową lub tenis warto poczytać na temat tego sportu, dowiedzieć się jaka jest jego ulubiona drużyna i przy nadarzającej się okazji pochwalić grę jednego z piłkarzy lub podsumować ostatni mecz. Dziewczyna, która zna się na sporcie zawsze zrobi dobre wrażenie na chłopakach.
Wart również samemu zacząć ćwiczyć. Po pierwsze dla tego, aby chłopak na którym nam zależy wiedział, ze sport jest także naszą pasją, a po drugie, że odrobina regularnie wykonywanych ćwiczeń sprawi, że będziemy w świetnej kondycji, będziemy mieli ładnie wyrzeźbione i smukłe ciało, na którym każdy ciuch będzie wyglądał dobrze.
Inną możliwością jest podjecie próby zakolegowania się. Jest to dość trudne, gdyż nastolatki lubią przebywać w gronie swoich przyjaciół tej samej płci, ale warto spróbować. Można zaproponować chłopakowi pomoc w lekcjach, wspólne przygotowanie projektu czy nawet naukę jakiegoś trudnego przedmiotu. Takie wspólne działania bardzo zbliżają, można się wtedy poznać, porozmawiać nie tylko o szkole, ale także o ulubionych aktywnościach i hobby.
Na pewno jednak warto zachować umiar i rozsądek. Nie chcemy przecież, aby chłopak przestraszył się, zraził do naszej osoby, ani naśmiewał się, bo i taka możliwość w chodzi w grę. Bycie nastolatką nie jest proste, bo oprócz dużej ilości nauki dochodzą też problemy natury sercowej, a o takich sprawach trudno rozmawiać z rodzicami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here