Powszechnie do golenia miejsc intymnych używa się zwyczajnej maszynki jednorazowej. Metoda ta należy do tanich i prostych w zastosowaniu. Dzięki niej nie trzeba zaopatrywać się w specjalistyczne narzędzia. Problem mogą stanowić podrażnienia, które powstają w wyniku niewłaściwego golenia miejsc intymnych. Jak golić miejsca intymne by nie było śladów podrażnień? Wystarczy przeczytać ten poradnik.
Jak uniknąć śladów po goleniu?
Opuchlizna? Krostki? A może zaczerwienienia? Należy przestrzegać kilku zasad, aby uniknąć powstania tych defektów. Główną kwestią w przypadku golenia miejsc intymnych jest zwilżenie włosków. Można to zrobić przy użyciu pianek przeznaczonych do golenia. Pełnią one funkcje zmiękczenia owłosienia. Wskazane jest też wzięcie ciepłego prysznica tuż przed depilacją. Kolejną kwestią jest kierunek przesuwania maszynki. Można to robić na dwa sposoby – pod włos bądź zgodnie z kierunkiem jego wzrostu. Ten drugi w praktyce okazuje się korzystniejszy. Aby zabezpieczyć się przed powstawaniem podrażnień, po każdym goleniu wskazana jest dezynfekcja maszynki. Nie wskazane jest użytkowanie zardzewiałej bądź tępej jednorazówki. Nie zaleca się również golenia miejsc intymnych zaraz przed wyjściem na pływalnie czy słońce, pod którym aż żarzy się piasek.
Golenie miejsc intymnych – czego użyć?
Do golenia miejsc intymnych można wykorzystać trymer, maszynkę elektryczną bądź najpopularniejsze narzędzie – jednorazową maszynkę. W przypadku zdecydowania się na elektryczną maszynkę należy zwrócić uwagę, aby wybierany model zawierał kilka ostrzy wraz z paskiem, który ułatwi poślizg. Istnieją również specjalne maszynki, stworzone z przeznaczeniem do golenia okolic bikini. Golarki elektryczne zyskują na popularności. Wśród modeli znajdą się takie, które zawierają specjalne nakładki, w celu ułatwienia depilacji miejsc intymnych.
Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe?
Ludzie powszechnie zastanawiają się, czy golenie miejsc intymnych jest szkodliwe. Zdania są podzielone. W przypadku przeciwników golenia miejsc intymnych stwierdza się, że włosy łonowe pełnią funkcję ochronną. Zapewniają one skórze bezpieczeństwo, chroniąc ją przed urazami mechanicznymi oraz drobnoustrojami. Zwolennicy natomiast uważają, że gładkie i ogolone miejsca intymne wspomagają zachowanie higieny m.in. w okresie menstruacji. Można wyróżnić wiele argumentów za i przeciw depilacji miejsc intymnych. Należy jednak podjąć samodzielną decyzję co do sposobu golenia. W niektórych przypadkach depilacja jest wręcz obowiązkowa np. przed zabiegiem chirurgicznym. Zaleca się również wykonać ją przed porodem.
Kiedy zacząć golić miejsca intymne?
Wśród statystyk można zaobserwować, że pierwsza depilacja dokonywana jest już w wieku 13 lat. Dla szesnastolatek golenie miejsc intymnych to codzienność. Warto dodać, że coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykonanie depilacji. Prawie 70% z nich zadeklarowało, że wykonało taki zabieg przynajmniej raz w życiu. W rzeczywistości jednak nie istnieje dolna granica wiekowa do przeprowadzenia tego zabiegu. Jest to kwestia indywidualna i każdy powinien dopasować ją do swoich potrzeb.