Jak poradzić sobie z rozstaniem?

Pewnie każdy z nas przeżył kiedyś rozstanie z bliską nam osobą.
I problem pojawia się wtedy, gdy rozstanie wynika z chęci drugiej osoby, a my tego nie chcemy.
Wówczas przeżywamy rozstanie, które nie należy do przyjemnych doświadczeń.
Więc zadajemy sobie pytanie, jak poradzić sobie z rozstaniem?
Po pierwsze nie powinniśmy nigdy prosić drugiej osoby o powrót, ponieważ to, że ta osoba odeszła oznacza, że raczej nie ma szans na jej powrót, dlatego prośby są bezcelowe i nie na miejscu.
Po drugie nie powinniśmy uważać, że odejście tej osoby to nasza wina.
Jeśli ta osoba odeszła tak po prostu z dnia na dzień bez żadnego sensownego uzasadnienia, to tym bardziej nie powinniśmy uważać, że to nasza wina.
Kolejną sprawą jest rozmyślanie o tej drugiej osobie, nie wolno tego robić.
Wiele osób ma z tym problem i to, że myślimy o tej osobie jest całkiem uzasadnione, tym bardziej jeśli byliśmy mocno przywiązani do tej osoby.
W sytuacji kiedy ktoś od nas odejdzie, nie powinniśmy siedzieć w domu i zastanawiać się jak odzyskać tą osobę, powinniśmy natomiast zajmować sobie czymś czas i wychodzić do ludzi na przykład spotkanie ze znajomymi w restauracji czy w kinie lub też zacząć uprawiać jakiś sport, co zajmie nam czas, a przy okazji poprawimy swoją formę.
Nie powinniśmy również zwlekać z szukaniem nowego partnera czy partnerki, ponieważ osoba, która odeszła i tak już nie wróci.
W sytuacji kiedy doświadczymy rozstania z bliską osobą, najważniejszą rolę gra psychika.
Osoby z skłonnością do depresji będą miały dużo ciężej poradzić sobie z rozstaniem i minie sporo czasu zanim dojdą do siebie i zaczną normalnie funkcjonować i szukać nowego partnera.
Natomiast osoby, które mają silną psychikę nie będą miały większych kłopotów z powrotem do normalnego trybu życia i funkcjonowania.
Jeśli należymy do osób, które mają problem z poradzeniem sobie z rozstaniem to dobrym pomysłem jest rozmowa z przyjacielem czy przyjaciółką, po takiej rozmowie poczujemy się dużo lepiej.
W sytuacji rozstania dobry pomysłem jest również wyjazd w celu odpoczynku i relaksu, taki wyjazd na pewno pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie i postrzeganie tej trudnej sytuacji w, której się znaleźliśmy.
Warto jest również szczerze porozmawiać z tą drugą osobą, która od nas odeszła w celu wyjaśnienia z jakiego powodu odeszłaś i czy uważa, że to z naszej winy musiała odejść.
Taka rozmowa powinna naprawdę pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, jeśli jednak naprawdę mocno przeżywamy rozstanie to należy być ostrożnym jeśli chodzi o rozmowę z osobą, która odeszła ponieważ nigdy nie wiemy co ona sądzi o tej sytuacji i co powie.
Podsumowując rozstanie to bardzo trudna i nieprzyjemna sytuacja tym bardziej jeśli byliśmy mocno przywiązani do drugiej osoby, ale należy pamiętać, że świat nie kończy się na tej jednej osobie.
Warto też podejmować pewne kroki, które mają na celu poprawę naszego humoru.
Wyjazd, wyjście ze znajomymi, szczera rozmowa z tą drugą osobą czy też znajdowanie sobie różnych zajęć na pewno pozytywnie wpłyną na całą sytuację i pomogą nam przeżyć ten trudne okres naszego życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here