Meksyk

Meksyk – rozgrzana słońcem pustynia, suchy wiatr niosący pustynną różę, czy macho z pistoletami. Z tym najczęściej kojarzy nam się właśnie Meksyk. Jednak tak naprawdę w ten sposób prezentuje się jedynie jego północna część. Meksyk ma naprawdę dużo do zaoferowania swoim turysto..

Meksyk z biurem podróży

Meksyk z biurem podróży – dlaczego warto zainwestować w taką wycieczkę? Dlaczego do Meksyku – o tym powiemy za chwilę. Dlaczego jednak z biurem? Otóż podstawowy powód jest taki, że Meksyk ma naprawdę bardzo dużo ciekawych atrakcji. Trudno będzie samodzielnie wszędzie dojechać. W Meksyku także zasadniczo wszyscy porozumiewają się w języku hiszpańskim. Co więcej – choć Meksyk nie jest wcale taki niebezpieczny, jak to jest przedstawiane w mediach, to jednak zawsze wyjazd z biurem podróży stanowi większą gwarancję bezpieczeństwa. Warto jeszcze dodać, że biuro podróży gwarantuje również pełna satysfakcję z wyjazdu. Jest to także doskonała opcja dla osób, które pracują naprawdę bardzo dużo i nie dysponują za dużą ilością czasu.

Meksyk – co warto zobaczyć?

Teraz jednak przejdźmy do tego, co w zasadzie można zobaczyć w takim Meksyku ? Z jakiego powodu powinniśmy tam pojechać?

Magiczny Jukatan

Przede wszystkim warto pojechać na Jukatan – to południowa część Meksyku, która jest zupełnie inna od północnej. Charakteryzuje ją przede wszystkim spora ilość dżungli, co będzie dla wielu osób dość zaskakujące. Co dokładniej można tam zwiedzić ?

1) Cenoty – znajdowały się przede wszystkim dookoła miasta Valladolid. Są to jaskinie ukryte w ziemi z krystalicznie czystą wodą. Kąpiel w takim delikatnie oświetlonym, naturalnie chłodnym basenie ze zwisającymi lianami z góry na pewno będzie niesamowitym przeżyciem.

2) Valladolid – miasteczko to słynie z wyjątkowej, kolonialnej zabudowy. Prezentuje się naprawdę przepięknie, szczególnie uliczki z kolorowymi domkami.

3) Chitzen Itza – to starodawne miasto Majów położone niedaleko Valladolid. Znajduje się tam między innymi słynna piramida. Zdecydowanie miejsce robi wrażenie!

4) Tulum – położone na Riwierze Majów.  To kolejne starodawne miasto, tym razem położone jednak nie w głębi dżungli, lecz na wybrzeżu z palmami. Przy dobrej pogodzie można się tam nawet kąpać!

5) Riwiera Majów, Cancun – mało kto kojarzy Meksyk z Karaibami prawda? A przecież południowe wybrzeże Meksyku jak najbardziej leżą nad morzem Karaibskim. Oczywiście, że nie jest to, to samo to wyspy, jednak nadal woda jest krystalicznie niebieska, piasek żółciutki a palmy wspaniałe.

7) Wspaniała przyroda – choć może to nie jest de facto jedno miejsce, to warto jednak powiedzieć, że Meksyk cechuje naprawdę doskonała przyroda – zachowana w często nienaruszonym stanie, z czystym powietrzem. A na Jukatanie spotkać można kolibry.

8) Campeche – miasto piratów ze wspaniałą starówką. Szczególnie uwagę zwraca tutaj kolonialna katedra

9) Chetumal – tutaj masz niepowtarzalną szansę zobaczenia manata! A miasteczko też jest całkiem miłe i mają tam ciekawy targ!

Ale Jukatan to nie wszystko!

Meksyk miasto – to stolica Meksyku. Znajduje się tam Guadalape – wzgórze będące miejscem pielgrzymek wielu tysięcy ludzi. Ma tam miejsce największy odpust na świecie.

Miasto Papantla – leży stosunkowo niedaleko miasta Meksyk. Tutaj można zobaczyć niepowtarzalny spektakl powietrznego tańca.

Veracruz – urokliwe miasteczko nadmorskie.

Meksyk – pyszne jedzenie i wspaniałe pamiątki

Na koniec warto jeszcze powiedzieć co nieco o kuchni meksykańskiej – wbrew pozorom nie jest ona wcale taka ostra. Oczywiście jednak spotkamy się także z najostrzejszymi salsami, czyli sosami na świecie. Zasadniczo jednak jedzenie jest naprawdę wyśmienite – Meksykanie lubują się w różnego rodzaju mięsach. Warto jeszcze dodać, że to kraj, do którego nie dotarły jeszcze normy unijne, zatem naprawdę świetnie wszystko smakuje i jest w pełni naturalne.

Przy okazji jeszcze Meksykanie to bardzo życzliwi i mili ludzie, wyjątkowo  gościnni. W kwestii bezpieczeństwa trzeba zaś podkreślić, ze wojny gangów należą do przeszłości i obecnie policja i rząd bardzo pilnują porządku oraz rozprawiają się z kartelami. Turyści zatem mogą czuć się bezpiecznie, choć oczywiście podstawowe środki ostrożności dla ochrony przed kieszonkowcami itp. trzeba zachować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here