Nieidealna technologia

Żyjemy w takich czasach, w których postęp technologiczny pędzi niczym światło (chociażby te w światłowodach). Człowiek potrafi wykorzystywać siły natury takie jak wiatr, energia słoneczna czy prądy wodne oraz ciepło z wnętrza ziemi. Niemalże co roku na rynek elektroniczny wchodzą nowe technologie i zadziwiające usprawnienia tych już istniejących. Jeszcze przecież nie tak dawno temu telefony komórkowe zajmowały ogrom przestrzeni i noszone były w specjalnie do tego celu przeznaczonych, ciężkich walizach, a dziś wystarczy mała kieszeń. I w tej kieszeni nie znajduje się jedynie aparat do rozmów, ale obecne smartfony są kieszonkowymi odzwierciedlaniami komputerów.
O komputerach też trzeba wspomnieć! W końcu rozwój technologiczny nie ominął i ich. To głównie osoby odpowiedzialne za przemysł informatyczny w dolinie krzemowej w Stanach Zjednoczonych przyczyniają się do rozwoju technologii jaką znamy. To właśnie tam, gdzie swoje siedziby mają największe firmy inżynieryjne i technologiczne takie jak chociażby wszystkim chyba znany Microsoft, odbywa się udoskonalania naszej rzeczywistości (również tej wirtualnej). Komputery przeszły podobny proces co telefony i trzeba tu zaznaczyć, że to właśnie dzięki komputerom mogło dojść do wystartowania wyścigu pośród technologii mobilnej. To producenci komputerów co chwila zmniejszali powierzchnie swych komponentów (jednocześnie dbając o to, by ich wydajność i funkcje były lepsze) i w ten oto sposób z zajmującego ogromny pokój pierwszego komputera o mocy obliczeniowej kilku bajtów świat ten zmienił się w małe, podręczne laptopy o mocy kilkaset miliardów większej! A na to wszystko nie potrzebowano nawet jednego wieku.
Jednakże technologia jest tylko dziełem człowieka, a więc nie jest idealna. I ona ma swoje słabsze dni toteż każdy użytkownik powinien wiedzieć jak zresetować laptopa w nagłym przypadku. Oczywiście nie jest to jakaś wygórowana wiedza i każdy, czy młodszy czy starszy posiada umiejętności podstawowego rozwiązywania problemów, a gdy te się kończą to przecież rynek pracy w dziale informatycznym jest pełen ekspertów nie tylko od tego jak tę technologię tworzyć i usprawniać, ale także jak ją naprawiać. W sieci mamy dostęp do niezliczonej ilości ogłoszeń wystawianych właśnie przez speców od naprawy komputerów czy telefonów więc żadnym problemem jest znalezienie odpowiedniego specjalisty. Również koszta takich usług nie są gargantuiczne, a są na każdą kieszeń. Jednocześnie warto pamiętać, że najczęściej to użytkownik urządzenia poprzez niewłaściwe jego użytkowanie doprowadza do usterek (i wcale nie jest tu mowa o uszkodzeniach mechanicznych). Niestety mało osób zdaje sobie sprawę jak wiele jest niebezpieczeństw pod postacią wirusów czy złośliwych oprogramowań, które nie tylko żerują na nas, ale także doprowadzają do szybszego zużywania się poszczególnych komponentów urządzenia. Dlatego bardzo ważnym jest aby zaopatrzyć się w dobrej jakości i sprawdzony antywirus. Z całą pewnością nie należy na nich oszczędzać, bo gdy tak zrobimy to i tak w przyszłości zapłacimy za ten nasz ruch podwójnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here