Telefon, prawdziwe wielofunkcyjne urządzenie.

W życiu spotykają nas różne sytuacje, czasami wymagają one wykorzystania możliwości, jakie daje dzisiejsza technika, która w określonych sytuacjach może pomóc nam w pracy, w domu czy nawet w trudnych życiowych sytuacjach. Na przykładzie niedawnej sytuacji, jaka miała miejsce w moim życiu zawodowym, przedstawię obraz tego jak technika nam pomaga, choć często nie zdajemy sobie nawet z tego sprawy.

W pracy gorący okres, końcówka miesiąca, mnóstwo bieżących spraw do zrobienia i załatwienia. Nie można było wyobrazić sobie gorszego momentu na awarię sieci internetowej w firmie, która notabene trwała tydzień z przerwami. Dodatkowo, jeden z najważniejszych i największych klientów w firmie ubezpieczeniowej, w której pracowałem, zarejestrował pięć nowych ciągników samochodowych, dokładniej ciągników siodłowych. Pojawia się, więc dodatkowy problem, bo jak pracować w biurze bez internetu, dodatkowo mając nowe zadanie, które koniecznie dzisiaj trzeba zrealizować i to jak najszybciej? W końcu nowe pojazdy muszę być koniecznie dzisiaj ubezpieczone, w przeciwnym razie firma straci spore pieniądze, a ubezpieczeniem zajmie się leasing, który ma wyższe ceny, co też odbije się na wyższych kosztach, a co za tym idzie niezadowoleniu klienta, który ma do nas zaufanie. Rozwiązanie było jedno, rozwiązanie, które mimo swej prostoty, jeszcze nie tak dawno nie byłoby w ogóle możliwe. Obecnie każdy z nas posiada telefon komórkowy, prawie każdy korzysta z smartfona, który co by nie powiedzieć jest małym komputerem. Ale nie, nie pracujemy w biurze firmy na swoim telefonie, pomimo że często jest to już bardzo zaawansowane urządzenie. Mając telefon, mamy też kartę SIM od określonego operatora sieci komórkowej, w końcu telefon to nie (tylko) zabawka, a na nasze szczęście, czyli mam na myśli nas – konsumentów, operatorów komórkowych jest kilku i konkurencja o klienta jest naprawdę duża. To wszystko powoduje, że mamy naprawdę duże możliwości telekomunikacyjne, często bez żadnych ograniczeń, za bardzo niewielkie pieniądze, a to przy obecnej technice daje nam możliwość udostępnienia internetu z naszego telefonu do innego dowolnego urządzenia, np. tak jak w moim przypadku do służbowego laptopa, co spowodowało, że mogłem pracować bez żadnych przeszkód i spokojnie zakończyć miesiąc w pracy.

Dlatego dzisiaj chcę odpowiedzieć na pytanie, które w dzisiejszych czasach zadajemy sobie coraz częściej to: „Jak udostępnić internet z telefonu?”.

Wchodząc w ustawienia telefonu, albo poprzez ikonkę ustawień, gdzie później musimy znaleźć ustawienia sieci i tam włączać wszystkie funkcje, albo poprzez pasek zadań, który zsuwamy sobie z góry ekranu smartfona możemy udostępnić internet do innego urządzenia. Pierwszym krokiem jest włączenie transmisji danych w naszym telefonie. Ikonka to dwie pionowo ustawione strzałki idące w przeciwnym do siebie kierunku. Gdy klikniemy w tą ikonkę i potwierdzimy, że zgadzamy się na to, iż może to generować dodatkowe koszty (takie pytanie jest zawsze, niezależnie czy mamy pakiet internetowy czy nie), mamy uruchomiony internet w swoim telefonie, jednak aby go udostępnić, musimy znaleźć i włączyć opcję w ustawieniach lub ikonkę w pasku zadań często nazywaną jako „Punkt dostępu”. Po wykonaniu tych czynności możemy udostępnić internet z telefonu, jednak aby połączenie było udane, drugie urządzenie, musi wyszukać nasz smartfon poprzez sieć wi-fi i połączyć się z naszym internetem, wpisując hasło zabezpieczające naszą sieć jeśli takie posiadamy, a warto hasło posiadać, bo przecież nie chcemy aby każdy mógł podkradać nam nasz internet. Jak widać udostępnianie internetu z telefonu to bardzo prosta czynność, która w wielu sytuacjach bardzo się przydaje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here