Na każdym etapie życia gdzieś mieszkamy. Jesteśmy obywatelami państwa, które daje nam możliwość posiadania schronienia i dachu nad głową. Od najmłodszych lat mieszkamy z rodzicami, mamy własny pokój lub dzielimy go z rodzeństwem. Kolejnym etapem jest pierwsza przeprowadzka, najczęściej do większego miasta obfitującego w możliwości rozwoju i poszerzania swoich horyzontów. Wynajmujemy wtedy pokój lub kawalerkę. Ostatni etap to własne mieszkanie, w którym możemy już puścić totalnie wodze fantazji i zaaranżować wnętrza jak się nam tylko żywnie podoba.
Metod wyposażenia wnętrz jest dużo, możemy to zrobić sami lub zapłacić niezłą sumę pieniędzy i zrobi to za nas projektant wnętrz. Jednak wciąż będziemy w jakiś sposób ograniczeni. Załóżmy, że mamy mieszkanie trzypokojowe plus kuchnia i łazienka. Kuchnia powinna być przede wszystkim funkcjonalna, a nie zagracona. Wyposażmy ją w piekarnik, płytę indukcyjną, lodówkę, oczywiście zlewozmywak i blat na którym będziemy przygotowywać nasze dania. Powinno być maksymalnie dużo szafek tak aby cały sprzęt kuchenny ładnie i schludnie pochować.
Jak urządzić pokój gościnny, tak aby użytkownicy i ewentualni goście czuli przyjemność przebywając w nim? Trzeba się zastanowić czy iść w prostotę czy postawić na gadżety i ciekawe udogodnienia. I tak zatem pomieszczenie o powierzchni 24 metry kwadratowe możemy zaopatrzyć w elegancką sofę, stolik lub ławę kawową, stylowe pufy lub fotele bujane dla gości. Dodatkowo, jako iż jest to pokój gościnny, nie może zabraknąć telewizora – najlepiej aby był sześćdziesięciocalowy. Umili to wspólne oglądnie ulubionych seriali czy granie na konsoli typu PlayStation. Co w takim razie z dekoracjami? O ile będzie to nasze własne mieszkanie, możemy pomyśleć o wykonaniu kilku dziur w ścianie i powieszeniu na haczykach kilku zdjęć z poprzednich wakacji lub jakiegoś obrazu kupionego na aukcji dzieł sztuki.
Jeśli chodzi o okna to musimy już przemyśleć czy chcemy wieszać zasłony, żaluzje czy rolety zewnętrzne, które skutecznie powstrzymają sąsiadów przed podglądaniem nas. W pokoju gościnnym nie powinno być więcej niż to wymienione powyżej.
Przechodząc do sypialni pierwsze co może nam przyjść do głowy to duże i wygodne łóżko i szafa lub garderoba. Łóżko łóżko dobieramy do pomieszczenia, tak aby było jeszcze miejsce na szafę i stoliki nocne. Sama rama łóżka jest raczej tania. Jest sposób aby nie wydać ani grosza – podstawę łóżka można wykonać z palet. Koszty generuje dopiero dobry jakościowo materac, który nie zniszczy nam kręgosłupa i karku. Szafa powinna mieć maksymalnie dużo przegród na ubrania wymagające powieszenia, na bieliznę czy inne elementy odzieży. Pościel i kołdry powinniśmy trzymać pod łóżkiem tak, aby zaoszczędzić miejsce.
Mieszkanie można urządzić za 1000 złotych na każdy metr kwadratowy mieszkania, ale będzie to głównie wyposażenie kupione w Ikei. Jeśli chcemy być choć trochę bardziej oryginalni niż 70% społeczeństwa, weźmiemy większy kredyt i będziemy cieszyć się sprzętem i wyposażeniem nabytym w innych markowych salonach.